Pływanie. Mistrzostwo Polski Pauliny Piechoty

Mamy złoty medal w pływackich mistrzostwach Polski rozgrywanych w Olsztynie.

Wywalczyły go Paulina Piechota w wyścigu 800 dow. czasem 8.27,87. Zawodniczka UKS 190 Łódź, wychowanka trenera Marcina Młynarczyka o 0,01 s wyprzedziła Justynę Burską (AZS Olsztyn), wychowankę Piątki Konstantynów. Brązowy medal zdobyła Mielna Kurpisz z Piątki. Widać z tego, że pływackie 800 metrów kobiet konkurencja wyjątkowo wymagająca, to nasza lokalna, regionalna specjalność. W wyścigu 200 zm brązowy medal zdobył Marcel Wągrowski (Olimpijczyk Aleksandrów). Naszym zawodnikom należą się wielkie słowa uznania, bo musieli walczyć nie tylko z mocnymi rywalami, ale też z zawodnym sprzętem. W trakcie zawodów awarii uległa aparatura pomiarowa. Czasy startującym zawodnikom łapano ręcznie na... stopery, jak za dawno minionych czasów. Dramatyczn. Czy całe polskie pływanie jest równie... anachroniczn?
Ostatecznie organizatorzy ulegli protestom i odwołali zawody. Na szczęście do Olsztyna dotarł sprzęt z Ciechanowa i mistrzostwa były kontynuowane