Pływanie - mistrzostwa Polski.To jest wynik! Aż 15 medali MKS Jedynka Łódź

W Łodzi na pływalni Zatoki Sportu przez trzy dni o medale mistrzostw Polski walczyli juniorzy 15-letni. Znakomicie spisali się pływacy MKS Jedynka Łódź, którzy zdobyli 15 medali i zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej.

W zespole trenera Rafała Żebiałowicza dwukrotnym mistrzem Polski został Kacper Płoszka, zwycięzca finałowych wyścigów na 100 i 200 m motylkowym. Kacper zdobył jeszcze dwa srebrne krążki na 200 i 400 m dowolnym. Tytuł mistrzyni Polski w konkurencji 200 m zmiennym wywalczyła Justyna Poznańska. Zawodniczka MKS Jedynka zdobyła jeszcze dwa srebrne medale w wyścigach 100 i 400 m zmiennym oraz dwa brązowe na 100 i 200 m grzbietowym. Dwa razy na drugim stopniu podium, podczas dekoracji za 200 m motylkowym i 400 m zmiennym stawał Kacper Mochnal. Brązowy medal zdobył Szymon Stanisławski w konkurencji 200 m klasycznym. To kolejni reprezentanci Jedynki, która wywalczyła jeszcze trzy medale w sztafetach: 4x100 m zmienym i 4x200 m dowolnym chłopców oraz 4x200 m dowolnym dziewcząt. Oprócz indywidualnych medalistów w drużynach sztafetowych pływali: Michał Banasiak, Atrur Arent, Maja Marcinkowska, Małgorzata Karbownik i Maja Grzebieluch.
Trzy mistrzowskie medale wywalczyła ekipa UKS 190 Łódź. Złoto i tytuł mistrza Polski na 200 m klasycznym wywalczył Bartosz Kobus. Wynik 2:13,21 dał podopiecznemu Łukasza Przybysza trzecie miejsce w klasyfikacji najlepszych zawodników. Kobus zdobył także brąz na 100 m klasycznym. Srebrny medal w konkurencji 800 m dowolnym wywalczyła Julita Kossowska, także reprezentantka UKS 190, podopieczna trenerów: Sylwii Kowalskiej i Marcina Młynarczyka.
Miejsca w finałach wywalczyli także: Karbownik, Banasiak, Grzebieluch, Krzysztof Pogoda, Arent (MKS Jedynka), Franciszek Jarczewski (UKS 190) i Joanna Świderska (Nawa Skierniewice).