Pływanie - mistrzostwa Polski. Znakomity występ Natalii Piekarskiej z UKS 190 Łódź

W Oświęcimiu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich w pływaniu. Doskonale spisali się w nich Natalia Piekarska z UKS 190 Łódź i Mikołaj Popiel z Meduzy Pajęczno.

Natalia, która jest wychowanką trenera Piotra Kapczyńskiego i SKS 137 Delfin, a obecnie trenuje pod kierunkiem Sylwii Kowalskiej i Marcina Młynarczyka, wywalczyła tytuł mistrzyni Polski na 100 m motylkowym, dwa srebrne medale w konkurencjach 200 m motylkowym i 400 m zmiennym oraz brązowy na 200 m zmiennym. Srebrny krążek w wyścigu 200 m grzbietowym zdobyła druga reprezentantka UKS 190 Weronika Gomułka.
Aż trzy złote medale i jeden brązowy zdobył dla naszego okręgu Mikołaj Popiel z Meduzy, podopieczny trenera Pawła Wolskiego. Mikołaj okazał się najlepszy w konkurencjach 200 i 400 m zmiennym oraz 200 m motylkowym, a trzecie miejsce zajął na dystansie 200 m grzbietowym.
Finaliści: Oskar Lewenhaupt i Julian Świderski (MKS Trójka), Wiktor Pacewicz i Mateusz Janiszewski (UKS 190), Antonina Sulak, Karina Łysakowska (Piątka Konstantynów), Wiktor Pacewicz (UKS 190), Julia Furmańska (Nawa Skierniewice), Mateusz Kowalewski (MKS Jedynka). Sztafeta MKS Trójka 4x100 m dowolnym  (O. Lewenhaupt, Mikołaj Koch, J. Świderski, Szymon Ledzion).