Pływanie. Mistrzostwa Polski. Złoty i trzy srebrne medale wywalczyła Aleksandra Knop

W Lublinie odbywają się mistrzostw Polski w pływaniu.

Łódzcy zawodnicy zdobyli do tej pory jeden złoty sześć srebrnych medali i trzy brązowe krążki.

W rywalizacji 4 x 200 dowolnym złoto wywalczyły panie z UKS 190 Łódź: Aleksandra Knop, Katarzyna Szlęk, Natalia Piekarska, Paulina Piechota.
W wyścigu na 400 metrów stylem dowolnym druga była Aleksandra Knop, a trzecie miejsce zajęła Paulina Piechota (obie UKS 190), podobnie było na 800 m dowolnym, Knop była druga, a Piechota trzecie. Knop była też druga w wyścigu na 200 m styl. dowolnym. Druga na 200 m stylem motylkowym była Natalia Piekarska (UKS 190). W rywalizacji mężczyzn na dystansie 100 m stylem klasycznym drugi był Jan Kałusowski (MKS Trójka), to samo miejsce wywalczył na 200 m klasycznym. Z kolei na 200 m stylem grzbietowym brąz zdobył Mikołaj Malec (MKS Trójka).