Pływanie. Mistrzostwa Polski Sześć medali Zuzanny Boruszewskiej

Na 50-metrowej pływalni „Słowianki” w Gorzowie odbyły się mistrzostwa Polski w pływaniu osób niepełnosprawnych.

Zuzanna w formie

Doskonale w tych zawodach spisali się łódzcy pływacy, którzy zdobyli osiem medali!

Po raz kolejny bezapelacyjną gwiazdą wśród kobiet została zaledwie 15-letnia Zuzanna Boruszewska. Zawodniczka UKS SP 149 Łódź, trenująca na co dzień pod okiem Pauliny Zając oraz Danuty Jagiełło, zdobyła indywidualnie sześć złotych medali (5 indywidualnie oraz 1 w klasyfikacji końcowej klasy S9).

Medale Anny i Wiktora

Kolejne dwa brązowe krążki mistrzostw Polski wywalczyli zawodnicy SSN „Start” Łódź - Anna Płoszyńska (w klasyfikacji generalnej klasy S6) oraz Wiktor Robak na 400 metrów stylem dowolnym.

Ania i Wiktor, którzy trenują pod okiem bardzo doświadczonego trenera Zbigniewa Murasa oraz Michała Zielińskiego, dokonali historycznego wyczynu, zdobywając dwa pierwsze medale rangi mistrzowskiej w historii klubu i sekcji pływackiej, która powstała zaledwie dwa lata temu. Wielkie gratulacje!