Pływanie - mistrzostwa Polski. Po złocie srebrny medal Aleksandry Knop

W drugim dniu finałów pływackich Mistrzostw Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17/18 lat, w kategorii seniorów zdobyliśmy tylko jeden medal.

Jego autorką była Aleksandra Knop z UKS 190, która wywalczyła srebrny krążek na dystansie 200 m dowolnym z czasem 1.57,21. Czwarte miejsce w finałowym wyścigu zajęła Wiktoria Guść (Delfin Piotrków) - 1.58,06. W kategorii juniorów17/18 lat złoto przypadło Oli Knop, srebro Wiktorii Guść. Ola Knop ma na koncie dwa medale. Dzień wcześniej zdobyła złoty medal w wyścigu na 800 metrów.

W finale 200 m dowolnym mężczyzn 8. miejsce zajął Marcel Wągrowski (AZS UŁ PŁ) - 1.48,38. Czas ten w kategorii młodzieżowców dał łódzkiemu zawodnikowi trzecie miejsce i brązowy medal.

Nie udało się Janowi Kałusowskiemu z MKS Trójka podtrzymać medalową serię w mistrzostwach Polski na dystansie 100 m klasycznym. Łodzianin zajął 4. miejsce, a trzecie w kategorii młodzieżowców z czasem 58,69. Na siódmej pozycji w rozgrywce o medale finiszował z czasem 59,40 Bartosz Skóra z Piątki Konstantynów. Bartek w kategorii juniorów 17/18 lat został mistrzem Polski.

W sztafecie 4x100 m dowolnym zespół AZS UŁ PŁ w składzie: Marcel Wągrowski, Artur Ciesielski, Jan Komorowski, Jakub Kraska zajął w kategorii seniorów czwarte miejsce, ale w młodzieżowcach był najlepszy i wywalczył złoty medal. Czas mistrzów 3.16,55.