Pływanie. Mistrzostwa Polski. Pięć medali zdobyła Natalia Piekarska z UKS 190

W Lublinie na pływalni Aqua Lublin odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich.

Bardzo dobrze spisali się w nich reprezentanci łódzkiego regionu. W klasyfikacji medalowej UKS 190 zajął 3. miejsce, a na 4. pozycji znalazła się Meduza Pajęczno. W punktacji drużynowej UKS 190 znalazł się na 7. pozycji, a pierwszą dziesiątkę zamknął MKS Trójka.
Natalia Piekarska z UKS 190 także wywalczyła pięć medali, trzy złote i dwa srebrne. Tytuły mistrzowskie zdobyła w wyścigach na 100 i 200 m motylkowym, 400 m zmiennym, a srebrne krążki na dystansach 200 m zmiennym i 800 m dowolnym. Złoty medal w konkurencji 200 m grzbietowym zdobył kolega klubowy Natalii, Wiktor Pacewicz. Na dystansie 100 m grzbietowym zawodnik UKS 190 wywalczył brąz.Dwa brązowe medale w stylu dowolnym, na dystansach 100 i 200 m, wypływał Julian Świderski, zawodnik MKS Trójka.
Krążek takiego samego koloru na 100 m klasycznym wywalczył inny zawodnik MKS Trójka, Oskar Lewenhaupt. Obaj chłopcy razem z Mikołajem Kochem i Szymonem Ledzionem stanęli na drugim stopniu podium podczas dekoracji sztafet za wyścig 4x100 m dowolnym.
Cztery złote medale i jeden srebrny zdobył Mikołaj Popiel z Meduzy Pajęczno. Zwyciężył na dystansach 100 i 200 m motylkowym oraz na 200 i 400 m zmiennym. W stylu zmiennym ustanowił rekordy Polski 15-latków czasami 2.02,12 i 4.23,43. Srebro zdobył w konkurencji 100 m zmiennym.
W konkurencji 200 m grzbietowym srebrny medal zdobyła Alicja Miłek (MKS Jedynka). Oprócz medalistów w finałach pływali: Mateusz Janiszewski, Weronika Gomułka, Julia Janik (UKS 190), Karina Łysakowska (MKS Trójka), Antonina Sulak (UKS Piątka Konstantynów), Julia Furmańska (Nawa Skierniewice).   Trenerzy medalistów: Paweł Wolski i Grzegorz Boroń (Meduza), Sylwia Kowalska i Marcin Młynarczyk (UKS 190), Tomasz Melka i Maciej Młynarczyk (MKS Trójka), Rafał Żebiałowicz i Bartosz Olejarczyk (MKS Jedynka).

Dziś w Abu Dhabi rozpoczną się Mistrzostwa Świata w Pływaniu na 25-metrowej pływalni.

Wystąpi w nich 7-osobowa reprezentacja Polski, która przejdzie poważny egzamin. W składzie naszej ekipy znaleźli się: Katarzyna Wasick, Krzysztof Chmielewski, Marcin Cieślak, Paweł Juraszek, Radosław Kawęcki, Jakub Majerski i Kacper Stokowski.
W listopadowych mistrzostwach Europy w Kazaniu Polacy zdobyli 8 medali, ale nie wystartowali w nich wszyscy najlepsi europejscy pływacy. W stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich konkurencja będzie znacznie silniejsza. Największe szanse na zdobycie miejsc w finałach mają sprinterzy, medaliści mistrzostw Europy, Katarzyna Wasick i Paweł Juraszek oraz doświadczony mistrz świata i Europy na 200 m grzbietowym Radosław Kawęcki.
Niestety tym razem w gronie zawodników walczących w światowym championacie nie ma łodzian. Co się odwlecze, to nie uciecze. Postawa choćby Aleksandry Knop z UKS 190 w seniorskich mistrzostwach Polski, w których zdobyła grad medali.