Pływanie. Mistrzostwa Polski. Pięć medali Hanny Pietrzyk

W mistrzostwach Polski juniorów 14-letnich w Olsztynie reprezentanci klubów naszego regionu zdobyli 15 medali i wiele miejsc finałowych.

Hanna Pietrzyk z Olimpijczyka Aleksandrów zdobyła złoty medal na 100 m stylem klasycznym, dwa brązowe na 200 m zmiennym i 200 m klasycznym, złoty medal na 800 m i brązowy na 1500 m dowolnym wywalczył Bartosz Wilkowski z UKS 190. Takie same krążki wypływała Zuzanna Denisiewicz z Nawy na 200 i 100 m grzbietowym. Ze złotym medalem wraca z Olsztyna także Olivier Urbaniak z MKS Trójka, wywalczonym w konkurencji 200 m grzbietowym.

Trzy medale zdobył Bartosz Tarczyński z UKS 190. Srebrny na dystansie 1500 m dowolnym i brązowe na 200 m klasycznym i 400 m zmiennym. Srebro i brąz wywalczył Jan Gajda z SKS 137 Delfin w konkurencjach 200 i 100 m motylkowym.

W blasku złota wracają ze stolicy Krainy Tysiąca Jezior sztafety UKS 190 (M. Walkowski, M. Kacprzak, B. Tarczyński, B. Walkowski), która wygrała konkurencję 4x200 m dowolnym i Nawy Skierniewice - Zuzanna Denisiewicz, Pola Drążkiewicz, Oliwia Zakrzewska, Inez Sarna, 4x100 m zmiennym z czasem: 4.40,81.

Finaliści to: Julia Skrok (Meduza), Pola Drążkiewicz, Oliwia Zakrzewska, Sebastian Głowacki (Nawa), Michał Skrobisz (UKS 190), Lena Biernacka (Olimpijczyk T.), Małgorzata Węgrzycka, Marcel Kacprzak, Piotr Piątkiewicz (Trójka), Filip Figiel (Piątka), Filip Boruszewski, Miłosz Wentland (UKS 149).