Pływanie - mistrzostwa Europy. Łodzianka Ola Knop szósta w sztafecie

W finale mistrzostw Europy w pływaniu na 4x200 m dowolnym wystąpiła nasza kobieca sztafeta i po ambitnej walce zajęła 6. miejsce, jedno wyżej niż w eliminacjach.

Płynęła w składzie: Aleksandra Knop (UKS 190 Łódź) 2.01,67, Aleksandra Polańska 1.59,10, Paulina Nogaj 2.02,62, Dominika Kossakowska 2.00,46.

W finałach piątego dnia pływackich Mistrzostw Europy w Budapeszcie Konrad Czerniak był o przysłowiowy włos od zdobycia brązowego medalu. W finale 50 m motylkowym zajął 4. miejsce z wynikiem 23,09. Przegrał walkę o trzecie miejsce o 0,01 sek., a wynik jest gorszy od jego własnego rekordu Polski z 2015 r. o 0,02 sek.
Do finału "polskiej" konkurencji 200 m grzbietowym awansowało dwóch Polaków. Na 7. pozycji Jakub Skierka - 1.57,08, a z 8. czasem Radosław Kawęcki - 1.57,10.  Skierka wypełnił minimum na igrzyska.

Nie udało się awansować do medalowej rozgrywki na 100 m dowolnym Katarzynie Wasick. W półfinale tej konkurencji z czasem 54,47 zajęła 10. miejsce.

Kolejny dobry start zaliczył Jan Kozakiewicz. W półfinale 50 m klasycznym uzyskał 4. czas - 27,09 (w eliminacjach 26,82 rek. Polski) i jutro będzie walczył o jeden z medali.

Mistrzami Europy zostali: 4x200 m dowolnym K Wlk. Brytania - 7.53,15, 200 m dowolnym M Martin Maljutin (Rosja) - 1.44,79, 200 m klasycznym K Molly Renshaw (Wlk. Brytania) - 2.21,34, 50 m motylkowym M Szebasztian Szabo (Węgry) - 23,00, 1500 m dowolnym K Simona Quadarella (Włochy) - 15,53,59.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani