Pływanie. Mistrzostwa Europy. Bartosz Skóra wywalczył w Rzymie Medale i rekordy

Bartosz Skóra z UKS Piątki Konstantynów wywalczył dwa medale mistrzostw Europy juniorów, które odbyły się w Rzymie.

Pływak zdobył brąz w konkurencji 50 m stylem klasycznym i czasem 27,94 ustanowił rekord Polski w kat. 18 lat.

Drugi medal, i to złoty, wywalczył razem z kolegami z polskiej reprezentacji: K. Masiukiem, P. Uryniukiem i M. Chowańcem w sztafecie 4x100 m zmiennym. Bartek, trenujący w Piątce pod okiem trenera Tomasza Kotusa, poprawił rekord Polski w kategorii 18 lat także na dystansie 100 m klasycznym z czasem 1.01,91. W finałowym wyścigu zajął V miejsce.

Wiktoria Guść z Delfina Piotrków, trenująca w Łodzi z grupą MKS Jedynka, zajęła na dystansie 200 m dowolnym 16. miejsce. Pływała także w sztafetach 4x100 i 4x200 m dowolnym, które wywalczyły miejsca odpowiednio 8. i 7.