Pływanie ME. Panie zdobyły brąz. Męska sztafeta bez łodzianina

W pierwszym dniu pływackich Mistrzostw Europy w Kazaniu nasza reprezentacja wywalczyła brązowy medal.

W sztafecie 4x50 m dowolnym Katarzyna Wasick, Kornelia Fiedkiewicz, Dominika Sztandera i Alicja Tchórz zajęły trzecie miejsce i czasem 1.35,94 ustanowiły rekord Polski. Męska sztafeta zajęła 4. miejsce z czasem 1.26,06. Niestety bez Jakuba Kraski z łodzkiego AZS, który do Kazania ostatecznie nie poleciał.
Awans do finału konkurencji 50 m dowolnym wywalczyła Katarzyna Wasick. Czas 23,42 był drugim wynikiem półfinałów. W finale 100 m motylkowym powalczy także o medal Jakub Majerski, który awansował do decydującej rozgrywki z trzecim czasem 49,73. Rekord życiowy na 50 m grzbietowym - 23,89 ustanowił Ksawery Masiuk, który uplasował się na 14. pozycji. Na 10. miejscu zakończyła rywalizację w półfinałach 100 m klasycznym Dominika Sztandera z rezultatem 1.05,34.
Złote medale zdobyli : 400 m zmiennym K - Victoria Gunes (Turcja) 4.30,45, 400 m dowolnym M - Luc Kroon (Holandia) 3.38,33, 4x50 m dowolnym K - Rosja 1.34,92, 4x50 m dowolnym M - Holandia 1.22,89.