Pływanie ME. Medale polskich zawodników, szkoda że nie łodzian

Czwartek był dobrym dniem dla polskich pływaków.

W Kazaniu podczas Mistrzostw Europy na najwyższym stopniu podium stanęła Alicja Tchórz. Zawodniczka Juvenii Wrocław wygrała finał 100 m zmiennym czasem 57,82, który jest nowym rekordem Polski.

Brązowy medal w wyścigu najszybszych sprinterów na dystansie 50 m dowolnym wywalczył Paweł Juraszek. Uzyskał czas 20,95. Najszybszy był Węgier Szebasztian Szabo - 20,72.

Polska sztafeta kobiet 4x50 m zmiennym niestety nie obroniła tytułu sprzed dwóch lat. P. Peda, D. Sztandera, A. Tchórz i K. Wasick zajęły 5. miejsce - 1.44,93.

W finale 200 m grzbietowym na 8. miejscu zakończyła wyścig Laura Bernat z rezultatem 2.08.37 (w półfinale 2.05,61).

Miejsca w finałach zapewnili sobie: Katarzyna Wasick na 3. miejscu - 52,41 i Kornelia Fiedkiewicz z 8. czasem półfinałów - 53,17 na 100 m dowolnym, Radosław Kawęcki na dystansie 100 m grzbietowym z czasem 50,15, który dał mu 6. miejsce w półfinałach, Krzysztof Chmielewski na 5. pozycji w konkurencji 200 m motylkowym z wynikiem 1.53,05.

Jakub Skierka na 200 m grzbietowym sklasyfikowany został na 12. pozycji, a jego czas to 51,72. Na 10 pozycji skończył rywalizację na 200 m motylkowym Michał Chmielewski z wynikiem 1.55,68.