Pływanie. Mamy zdolną młodzież. Grad medali!

Bardzo dobrze spisali się podczas mistrzostw Polski juniorów 16-letnich w Gliwicach pływacy naszego regionu.

Trzy kluby w punktacji drużynowej znalazły się w pierwszej dziesiątce: czwarte miejsce MKS Trójka, ósme - UKS SP 190, dziewiąte - UKS Piątka Konstantynów (startowało 129 klubów). 11 medali było dziełem reprezentantów MKS Trójka Łódź, podopiecznych trenera Macieja Młynarczyka. Jan Kałusowski wywalczył dwa tytuły mistrza Polski na dystansach 200 i 400 m st. zmiennym i dwa srebrne medale na 50 i 100 m st. klasycznym. Trzy medale, dwa srebrne na 50 i 200 m st. grzbietowym oraz brązowy na 100 m st. grzbietowym, wypływał Jakub Balcerak. Dominika Kowalskazajęła trzecie miejsce na 100 klas. na trzecim miejscu. Trzy medale w wyścigach sztafetowych  wywalczyli J. Kałusowski, J. Balcerak, Dawid Topolski i Maciej Rel. Dwa złote krążki i jeden brązowy zdobyła Zuzanna Dzwonnik, zawodniczka SKS 137 Delfin Łodź. Jej trenerem jest Łukasz Przybysz. Trzy medale zdobyli reprezentanci UKS „Piątki" Konstantynów Łódzki. Złoty na i srebrny Jakub Kraska, a brązowy Patrycja Romanowska, podopieczni trenera Macieja Hampla.
Krzysztof Fiks z UKS SP 190, wywalczył brązowy krążek. Jego trenerem jest Marcin Młynarczyk.