Pływanie. Łodzianka Paulina Piechota czwarta w Grand Prix Polski

Pierwsze zawody z cyklu Arena Grand Prix Polski sezonu 2020/2021 odbyły się w Oświęcimiu. W punktacji kobiet zwyciężyła Aleksandra Polańska z GOS Raszyn, a czwarte miejsce zajęła Paulina Piechota z UKS 190 Łódź. Na miejscu siódmym sklasyfikowana została Aleksandra Knop także z UKS 190.

Piechota dwukrotnie pokonała najlepszą zawodniczkę imprezy w wyścigach na 400 i 800 m st. dowolnym. Zwłaszcza pojedynek na 400-metrowym dystansie był bardzo emocjonujący. Polańska szybko uzyskała 2-metrową przewagę i chciała ją utrzymać do końcowych metrów wyścigu. Łodzianka jej na to nie pozwoliła. Od połowy dystansu zmniejszała różnicę dzielącą jej od rywalki i po skutecznym finiszu wygrała z czasem 4:07,10. Na 800 m także była pierwsza uzyskując czas 8:29,76.
Aleksandra Knop zwyciężyła w konkurencji 400 m zmiennym - 4:43,40 i była druga na 200 m motylkowym, 100 m zmiennym oraz trzecia na 200 m dowolnym.
Wśród mężczyzn najwięcej punktów uzyskał Kacper Stokowski z G-8 Bielany Warszawa i on też został najlepszym zawodnikiem zawodów. W nagrodzonej grupie zawodników znaleźli się dwaj pływacy AZS Łódź: Jakub Kraska i Marcel Wągrowski. Kraska  w klasyfikacji punktowej zajął szóste miejsce, ale był najlepszy w wyścigach na 50 m i 100 m dowolnym - 21,96 i 48,36 oraz 100 m zmiennym - 55,12. Zajął także drugie miejsce na 200 m dowolnym.
Wągrowski został najlepszym zmiennistą imprezy. Zwyciężył w konkurencji 200 m zmiennym - 2:01,00, był drugi na 100 m zmiennym - 55,67 i trzeci na 50 m motylkowym.
Kolejne zawody Arena Grand Prix Polski zaplanowane są w łódzkiej Zatoce Sportu w dniach 7-8 listopada br.