Pływanie. Łodzianin Marcel Wągrowski został mistrzem... Litwy

Do końca maja polscy pływacy mogą zdobywać kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Z tego powodu liczna grupa z polskiej czołówki, w niej także łodzianie, startuje w mistrzostwach Litwy w Kłajpedzie.
W pierwszym dniu zawodów mistrzem Litwy został Marcel Wągrowski z AZS Łódź, który wygrał finałowy wyścig z czasem 2.00,97. Na dystansie 200 m dowolnym na podium stanęły trzy Polki. Zwyciężyła Dominika Kossakowska 2.00,80, przed łodzianką Aleksandrą Knop z UKS 190 2.02,18 i Wiktorią Guść z Delfina Piotrków 2.02,73. Niestety nie udało się im pokonać minimum.
W finale 50 m motylkowym płynął Przemysław Gawrysiak z Omegi Kleszczów. Zajął 5. miejsce a jego czas to 24,42. Czas z eliminacji 24,19 dałby reprezentantowi naszego okręgu 3. miejsce.