Pływanie. Łodzianin Jan Kałusowski wygrał memoriał Marka Petrusewicza

Jan Kałusowski z MKS Trójka wygrał wyścig na dystansie 100 m st. klasycznym w Memoriale im. Marka Petrusewicza we wrocławskiej Orbicie. Czas Marka Petrusewicza na tym dystansie gdy w 1954 r. drugi raz ustanawiał rekord świata 1:09,8, rezultat Janka 58,39

Do własnego rekordu Polski zabrakło niewiele, bo tylko 0,17 sek.

Kałusowski wygrał także konkurencję 50 m st. klasycznym z czasem 26,86 (rekord życiowy).W obu finałach stylu klasycznego trzecie miejsce zajął Kamil Piotrowicz, też z MKS Trójka, uzyskując odpowiednio 59,93 i 27,36 (rek. życiowy). A w finałowych wyścigach walczyli także Bartosz Skóra (Piątka Konstantynów) i Alan Kłosiński (MKS Trójka). W stylu grzbietowym w finałach startował Jakub Balcerak (MKS Trójka).
Z dobrej strony pokazali się łódzcy juniorzy. Złote medale zdobyły Wiktoria Guść z Delfina Piotrków Trybunalski i Justyna Poznańska z MKS Jedynka. Miejsca na podium wywalczyli także Kacper Płoszka (MKS Jedynka) i Artur Ciesielski (Olimpijczyk Aleksandrów Łódzki).

W Budapeszcie rozpoczęła rywalizację Międzynarodowa Liga Pływania.

W pierwszym dwudniowym meczu najlepszą okazała się drużyna Cali Condors, w której doskonale spisali się Polacy. Radosław Kawęcki wygrał wyścig na 200 m grzbietowym z czasem 1:48,51.
Czwarte miejsce w tym wyścigu zajął Jakub Skierka (New York Breakers) 1:50,48. Marcin Cieślak (Cali Condors) na 100 m zmiennym ustąpił tylko doskonałemu Caelebowi Dresselowi i czasem 51,84 ustanowił rekord Polski. Dobrze w wyścigach sztafetowych w zespole CC spisał się Kacper Majchrzak. Rekordowy czas poprawiła także Kasia Wasick (New York Breakers) na 100 m dowolnym 51,82. Została pierwszą Polką, która popłynęła poniżej 52 sek.