Pływanie. Łodzianin Jakub Kraska zapewnił szatfecie olimpijski awans!

Podczas pływackich mistrzostw świata 2019 na 50-metrowym basenie w Gwangju zawodnik AZS Łódź - Jakub Kraska zapewnił naszej sztafecie olimpijski awans!

Miejsce w czołowej dwunastce w sztafecie 4x100 metrów stylem dowolnym dało awans do igrzysk olimpijskich 2020. Kacper Majchrzak, Przemysław Gawrysiak, Jan Hołub i Jakub Kraska mieli czas 3.14,78. Kraska popłynął znakomicie i nie jest wykluczone, że zostanie olimpijczykiem. 12 miejsce zajęły też panie i one równie- wystąpią na olimpiadzie.
Jan Kałusowski (MKS Trójka) zajął 34 miejsce w eliminacjach 100 klas - 1,01,49, a Aleksandra Knop (UKS 190) była 28 na 200 zm - 2.20,06
a Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży będąca także mistrzostwami Polski juniorów 17-18-letnich w pływaniu odbyła się na pływalni ośrodka treningowego pięcioboju nowoczesnego w Drzonkowie. Pływacy Łódzkiego Okręgowego Związku Pływackiego wywalczyli 12 medali.
Pięć zdobyli reprezentanci MKS Trójka: Mikołaj Malec złoty na 200 m grzbietowym, srebrny na 100 m grzbietowym i 2 brązowe na 200 m zmiennym i 800 m dowolnym oraz Piotr Fajkowski brązowy na 400 m zmiennym.
Trzy medale wypływała Karolina Piechota z UKS 190 srebro na 1500 m dowolnym oraz 2 brązowe na 400 i 800 tym samym stylem. Brązowy medal na 200 m motylkowym wypływała Tatiana Dąbrowska, koleżanka klubowa Karoliny.
Dwa srebrne krązki zdobyła w stylu grzbietowym na 100 i 200 m Alicja Ulicka z Nawy Skierniewice. Srebro wywalczone w wyścigu na 200 m dowolnym przywiozła z Drzonkowa Katarzyna Szlęk z KU AZS PŁ.
W punktacji województw łodzkie zajęło 5 miejsce, a w klasyfikacji klubów MKS Trójka znalazło się na 8 a UKS 190 na 9 pozycji wśród 86 zespołów