Pływanie. Łodzianin Jakub Kraska jest bliski olimpijskiej nominacji! Popis w Grand Prix

Bardzo dobre występy Jakuba Kraski podczas Arena Grand Prix Polski w Lublinie znacznie przybliżyło go do występu na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Wydaje się, że pływaka AZS Łódź olimpijskiego startu może pozbawić tylko… odwołanie wielkiej imprezy.

Jakub Kraska wygrał 100 m dowolnym z czasem 48,88, który niemal w 100% da mu miejsce w sztafecie 4x100 m mającej kwalifikację na Igrzyska w Tokio. Zwyciężył również na dystansie 200 m dowolnym - 1.48,96 i był trzeci na 50 m dowolnym - 22,87.
Paulina Piechota (UKS 190) zajęła pierwsze miejsce na 400 m - 4.17,73 i 800 m dowolnym - 8.53,83. Jej koleżanka klubowa Aleksandra Knop (UKS 190) wygrała wyścig 200 m motylkowym – 2.14,0 i była druga na 200 m dowolnym – 2.03,46. Jan Kałusowski (MKS Trójka) zajął dwa razy drugie miejsce, na 50 m – 28,42 i 100 m klasycznym – 1.03,04. Wiktoria Guść była druga na 400 m dowolnym – 4.19,92. Justyna Poznańska w stylu zmiennym była trzecia na 200 m – 2.19,91 i 400 m – 4.59,41.
W ogólnej klasyfikacji zawodów Grand Prix wygrali: Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław) i Jakub Majerski (AZS Katowice). Drugie miejsce wśród mężczyzn zajął Jakub Kraska.
W poszczególnych kategoriach wiekowych w klasyfikacji 16-latków Justyna Poznańska (MKS Jedynka) zajęła trzecie miejsce, a Kacper Płoszka (MKS Jedynka) drugie. W gronie 14-latków Olivier Urbaniak (MKS Trójka) uplasował się na drugiej pozycji.
Miejsca w pierwszej trójce w swoich kategoriach wieku wypływali: Julian Świderski, Olivier Urbaniak, Oskar Lewenhaupt (MKS Trójka), Justyna Poznańska, Kacper Płoszka, Kacper Mochnal, Michał Banasiak (MKS Jedynka), Zuzanna Denisiewicz (Nawa), Zuzanna Trafalska (Olimpijczyk Aleksandrów), Julita Kossowska, Wiktoria Wrzesińska, Natalia Piekarska, Bartosz Tarczyński, Wiktor Pacewicz, Franciszek Jarczewski, Maciej Walkowski (UKS 190).

Minimum olimpijskie wykonała w Lublinie Laura Bernat z KU AZS UMCS Lublin. Podopieczna trenera Sławomira Pliszki uzyskała w konkurencji 200 m grzbietowym czas 2.09,81. Drugi raz z minimum uporał się Jakub Majerski na 100 m motylkowym - 51,44. Oprócz nich kwalifikację do kadry olimpijskiej ma trenująca w Las Vegas w USA Katarzyna Wasick.