Pływanie. Łodzianie pokazali się w stolicy

Na 50-metrowej pływalni WUM w Warszawie zostały rozegrane zawody pływackie Arena Grand Prix Puchar Polski.

W punktacji ogólnej Aleksandra UrbańczykOlejarczyk z AZS UŁ PŁ uplasowała się ex equo z Dominiką Sztanderą z Juvenii Wrocław na drugiej pozycji. Zwyciężyła żabkarka Paulina Zachoszcz z Kormorana Olsztyn.
Szóste miejsce zajęła Paulina Piechota, która okazała się najlepszą juniorką w kat. 1718 lat.
Aleksandra Knop i Konrad Zieliński byli najlepsi w kategorii 14 lat, a Tatiana Dąbrowska (wszyscy UKS 190 Łódź) uplasowała się na trzecim miejscu w grupie juniorek 15letnich.
Aleksandra Urbańczyk zwyciężyła na 50 dowolnym 25,54, grzbietowym 29,05 i motylkowym 26,57. Pierwsze zwycięstwo w Grand Prix w seniorskim gronie odniósł Jan Kałusowski (MKS Trójka Łódź) na 200 m klasycznym 2:17,36.
Miejsca na podium wywalczyli jeszcze: Paulina Piechota, Aleksandra Knop, Filip Mańka (UKS 190) i Maksymilian Zgierski (AZS UŁ PŁ).
W gronie seniorów punktację wygrał Kacper Stokowski (G8 Bielany Wawa) przed Wojciechem Wojdakiem (Brzesko) i Radosławem Kawęckim (AZS Wawa). Łódzkim pływakom należą się brawa. Znów pokazali się z dobrej strony.