Pływanie. Kacper Płoszka z MKS Jedynka nie miał sobie równych w zawodach Bijemy Rekordy

W Oświęcimiu odbyły się tradycyjne zawody Bijemy Rekordy pod patronatem byłego mistrza świata w pływaniu na 200 m motylkowym Pawła Korzeniowskiego, wychowanka miejscowej Unii

. Wśród uczestników znalazły się dwa nasze kluby MKS Jedynka Łódź i Olimpijczyk Aleksandrów, a ich reprezentanci należeli do grona najlepszych zawodniczek i zawodników.
W kategorii 14-15 lat klasyfikację wygrał Kacper Płoszka z MKS Jedynka, który najwięcej punktów zdobył w konkurencjach 200 m motylkowym – 2:01,50 i dowolnym – 1:52,28. Drugie miejsce w gronie juniorek w tej grupie zapewniła sobie Justyna Poznańska (MKS Jedynka), a zwycięstwo w wyścigu na 200 m zmiennym z czasem 2:20,09 zapewniło jej nagrodę Prezesa Małopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego.
W kategorii 12 lat najlepszym zawodnikiem został kolejny zawodnik MKS Jedynka Tymoteusz Jóźwiak, a wśród zawodniczek na drugiej pozycji sklasyfikowana została Hanna Pietrzyk z Olimpijczyka Aleksandrów. Jej koleżanka klubowa Lena Pawlak była druga w klasyfikacji najlepszych juniorek 13-letnich.
Polski Związek Pływacki podsumował zimowe mistrzostwa Polski juniorów 14, 15, 16 oraz 17-18 letnich. Szesnaście klubów, które zdobyły najwięcej punktów uzyskały możliwość startu w Klubowych Mistrzostwach Polski Juniorów. W tym gronie znalazły się MKS Jedynka Łódź, sklasyfikowana na 11 pozycji oraz UKS 190 Łódź, który zajął 16 miejsce.