Pływanie. Jan Kałusowski został multimedalistą

W Ostrowcu Świętokrzyskim w pływackich mistrzostwach Polski 15-latków cztery złote medale i jeden srebrny wywalczył Jan Kałusowski z MKS Trójka.

Łodzianin wygrał klasyfikację multimedalistów imprezy. Janek zwyciężył w konkurencjach 50 i 100 m st. klasycznym, 200 i 400 m st. zmiennym, a srebro wywalczył na dystansie 200 m st. klasycznym. Swoje występy ozdobił rekordem Polski juniorów 15-letnich na dystansie 100 m st. klasycznym czasem 1:02,37. Jego kolega klubowy Jakub Balcerak, który został mistrzem Polski w konkurencji 100 m st. grzbietowym, na dystansach 50 i 200 m st. grzbietowym zdobył srebrne medale. Obaj mistrzowie Polski trenują pod okiem Macieja Młynarczyka.
Srebrny medal na 200 m st. motylkowym i brązowy na dystansie 400 m st. zmiennym zdobyła Zuzanna Dzwonnik z UKS SP 19 Łódź. Zuzanna jest podopieczną trenera Artura Białeckiego.
Srebrny medal wywalczył w konkurencji 200 m st. motylkowym Jakub Kwiasowski z MKS Jedynka, którego trenerem jest Rafał Żebiałowicz.
Trzy brązowe krążki wypływał natomiast w stylu grzbietowym na dystansach 50, 100 i 200 m Jakub Kraska z UKS Piątki Konstantynów Łódzki, podopieczny trenera Tomasza Kotusa.

W Olsztynie w pływackich mistrzostwach Polski 14-latków mistrzem na 50 m st. dowolnym został Witold Krautsztrung z UK SP 190, podopieczny trenera Marcina Młynarczyka. Tytuł mistrzyni Polski wywalczyła także Klaudia Biegała z MKS Trójka. Zawodniczka prowadzona przez trenera Macieja Młynarczyka zdobyła złoty medal na 100 m st. klasycznym i brązowy medal na 50 m st. klasycznym. Srebrny medal wywalczyły Zuzanna Bednarek z MKS Jedynka na 200 m st. dowolnym, podopieczna trenera Rafała Żebiałowicza.