Pływanie. Jan Kałusowski został mistrzem Polski

Paweł Strzelecki
W czwartym, przedostatnim dniu pływackich mistrzostw Polski seniorów, młodzieżowców i juniorów starszych ponownie reprezentant Łodzi zdobył mistrzowski tytuł.

Jan Kałusowski z MKS Trójka wygrał 200 m klasycznym w czasie 2:07,46 i i był najszybszy w kategorii seniorów oraz młodzieżowców.

Srebrne medale, seniorski i młodzieżowy, wywalczył na 100 m dowolnym czasem 47,14 Jakub Kraska z AZS Łódź. Na trzeciej pozycji dopłynął do mety Przemysław Gawrysiak (Omega Kleszczów), który uzyskał czas 47,77. Obaj zakwalifikowali się do sztafety 4x100 m dowolnym, która wystartuje podczas mistrzostw Europy w Budapeszcie w maju przyszłego roku.

Seniorskie srebro, trzeci już mistrzowski medal, wypływała wczoraj w Ostrowcu w konkurencji 200 m motylkowym Aleksandra Knop (UKS 190). Jej czas 2:12,08.

Bardzo dobrze spisała się na 100 m dowolnym Wiktoria Guść z Delfina Piotrków Trybunalski. 15-latka zajęła trzecie miejsce w rywalizacji seniorek w czasie 54,76. Tak więc zobaczymy ją w Budapeszcie w sztafetach 4x100 i 4x200 m dowolnym.