Pływanie. Jan Kałusowski z Trójki zdobył pięć złotych medali!

W Gliwicach została rozegrana Olimpiada Młodzieży Szkolnej w pływaniu.

W punktacji województw łódzkie zajęło doskonałe drugie miejsce. Puchar zaś trzecie miejsce w klasyfikacji klubów zajął MKS Trójka Łódź. a piąte AZS Łódź
Znakomicie spisał się wicemistrz Europy juniorów w stylu klasycznym Jan Kałusowski z MKS Trójka Łódź, który w każdym swoim indywidualnym finałowym starcie jako pierwszy kończył wyścig.
Zdobył pięć złotych medali w konkurencjach: 200 i 400 m zmiennym, 50, 100, 200 m klasycznym. Uzyskał najlepszy wynik zawodów 2:15,11 na 200 m klasycznym. Wielkie brawa.
Dwukrotnym mistrzem Olimpiady został Jakub Kraska z AZS Łódź. Z doskonałym efektem powrócił do startów w stylu grzbietowym i wygrał wyścig na dystansie 50 m. Drugi złoty medal wywalczył w „swojej" konkurencji 100 m dowolnym. Jakub zdobył także srebrne medale w wyścigach na 50 i 200 m dowolnym.
Trzecim łódzkim mistrzem Olimpiady został Krzysztof Fiks z UKS 190, który zdecydowanie zwyciężył w swojej koronnej konkurencji 200 m motylkowym.

Kolejne medale dla Łodzi zdobyli: Jakub Balcerak – dwa srebrne na 100 i 200 m grzbietowym, Mikołaj Malec  – brązowy na 200 m grzbietowym, Kamil Piotrowicz – dwa brązowe na 50 i 100 m klasycznym (wszyscy MKS Trójka), Zuzanna Dzwonnik (KU AZS Pł) – srebrny na 200 m zmiennym i brązowy na 400 m zmiennym, Alexandra Iwanowska (AZS Łódź) – srebrny na 100 m klasycznym i brązowy na 50 m klasycznym,  Alan Kłosiński (MKS Jedynka) – srebrny na 200 m klasycznym, Karolina Piechota (UKS 190) - brązowy medal na 800 m dowolnym, Alicja Ulicka (Nawa Skierniewice) – srebrny medal na 100 m grzbietowym, sztafeta MKS Trójka w składzie: Balcerak, Kałusowski, Malec, Jan Komorowski – srebrny na 4x100 m zmiennym, sztafeta KU AZS Pł: Patrycja Romanowska, Dzwonnik, Julia Bartczak, Julia Wróbel – brązowy na 4x100 m zmiennym.
Szkoda, że w ocenie władz Łodzi, pływackie kluby nie zasługują na wielką finansową dotację. One budują sportowy prestiż miasta!