Pływanie. Imponujące. 12 medali mistrzostw Polski zawodników MKS Jedynka

Na pływalni w Gliwicach o medale mistrzostw Polski walczyli juniorzy 16-letni.

Bardzo dobrze spisali się w nich reprezentanci MKS Jedynka Łódź.

Podopieczni trenera Rafała Żebiałowicza w punktacji drużynowej zajęli 2. miejsce, a w klasyfikacji medalowej uplasowali się na 3. pozycji. Zdobyli 12 medali, 4 złote, 3 srebrne i 5 brązowych.
Trzy złote medale zdobył Kacper Płoszka w konkurencjach: 200 m motylkowym 1.58,14, 200 m dowolnym 1.47,51, 400 m dowolnym 3.51,69. Cztery medale wywalczyła Justyna Poznańska, złoty na 400 m zmiennym - 4.43,71, srebrne na 100 m zmiennym i 200 m dowolnym, brązowy na 100 m grzbietowym. Dwa brązowe medale w stylu zmiennym, na dystansach 200 i 400 m, zapewniła sobie Alicja Lubińska. Brąz wypływał także Kacper Mochnal w finale 200 m motylkowym.
Dwa krążki pływacy MKS Jedynka zdobyli w sztafetach. Dziewczęta srebrny na 4x100 m zmiennym w składzie: J. Poznańska, A. Sędłak, A. Lubińska, M. Grzebieluch, a chłopcy brąz w konkurencji 4x200 m dowolnym, a w zespole płynęli: K. Mochnal, A. Arent, K. Pogoda, K. Płoszka.

Dwa brązowe medale zdobył w Gliwicach drugi łódzki klub, UKS 190.

Bartosz Kobus na 200 m klasycznym i Julita Kossowska w konkurencji 800 m dowolnym. Oboje trenują pod kierunkiem Sylwii Kowalskiej i Marcina Młynarczyka.
Oprócz medalistów w finałowych wyścigach walczyli: A. Sędłak, Krzysztof Pogoda, Michał Banasiak, Artur Arent, Maja Grzebieluch (wszyscy MKS Jedynka), Natalia Górska i Joanna Świderska (Nawa Skierniewice), Katarzyna Kowalska (MKS Trójka) i Franciszek Jarczewski (UKS 190).