Pływanie. Grand Prix Polski. Znakomity występ łodzianki Natalii Piekarskiej

Grand Prix Polski na pływalni Termy Maltańskie w Poznaniu nie miało w tym roku zbyt silnej obsady.

Większość naszej czołówki nie wystartowała, szykując formę na Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Bydgoszczy (1-5 grudnia). Dominika Sztandera, Katarzyna Wasick, Klaudia Naziębło, Kacper Majchrzak i Marcin Cieślak startują w Międzynarodowej Lidze Pływackiej w Eindhoven.
Były za to łódzkie akcenty. Pierwsze swoje zwycięstwa w zawodach cyklu Grand Prix odniosła w Poznaniu Natalia Piekarska (UKS 190). Wygrała dwie konkurencje: 200 m motylkowym - 2.15,17 i 400 m zmiennym - 4.54,94. Została najlepszą juniorką w kategorii 15 lat, a w klasyfikacji open uplasowała się na 10. miejscu. Zwyciężyła Adela Piskorska (Shark Rudna).
Wśród mężczyzn triumfował Tomasz Polewka (AZS Katowice). Marcel Wągrowski (AZS UŁ PŁ) zajął 8. miejsce. Był najlepszym zmiennistą zawodów, a ponadto wygrał konkurencje 100 oraz 200 m zmiennym z czasami 55,31 i 2.00,05. Zajął jeszcze trzecie miejsce na 50 m dowolnym 22,85. Drugie miejsce w konkurencji 50 m motylkowym wywalczył Jakub Kraska (AZS UŁ PŁ) z czasem 24,20. Jak widać pływacy studenci znów startują pod nazwą AZS UŁ PŁ.
W klasyfikacji punktowej juniorów 15-letnich drugie miejsce zajął Mikołaj Popiel (Meduza Pajęczno), trzecie miejsce wśród juniorów 14-letnich zajął Olivier Urbaniak (MKS Trójka).
W kategoriach juniorskich konkurencje wygrali także: Małgorzata Węgrzycka, Jan Gajda, (MKS Trójka), Nikola Błażejewska (Wodnik Łask), Joanna Świderska (Nawa Skierniewice).