ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Pływanie - Grand Prix Polski. Pasjonujący łódzki pojedynek...

p

2018-03-09 17:00

2018-03-10 17:13

Dodaj komentarz

Pływanie - Grand Prix Polski. Pasjonujący łódzki pojedynek Karpisz - Piechota

p

2018-03-09 17:00

W sobotę i w niedzielę na 50-metrowej pływalni w Lublinie odbędzie się kolejna rywalizacja pływaków w cyklu Grand Prix Polski.
Zgłoszonych zostało 733 zawodniczek i zawodników ze 115 klubów. To rekord. Większa frekwencja była tylko na grudniowych mistrzostwach Polski seniorów i młodzieżowców w Łodzi.
Przed dwoma tygodniami w Kozienicach wygrali Alicja Tchórz z Juvenii Wrocław i Filip Zaborowski z MKP Szczecin. Oboje wystartują także w Lublinie, ale w znacznie silniejszej obsadzie o zwycięstwa może być trudniej.
O wygraną w klasyfikacji specjalistek stylu dowolnego na kozienickiej 25-metrowej pływalni z wielką ambicją walczyły łodzianki Paulina Piechota (UKS 190) i Milena Karpisz (KU AZS PŁ).
Najlepszą w punktacji kraulistek o kilka oczek okazała się Piechota, ale w punktacji ogólnej o jedną pozycję wyżej uplasowała się Karpisz, która zakończyła zmagania jako trzecia. Czy podobnie będzie w Lublinie?
Na lubelskiej pływalni licznie wystartują także inni reprezentanci naszego regionu z 11 klubów. Wśród nich oprócz wymienionych już kraulistek m in. aspirujący do czołowych lokat: Aleksandra Knop z UKS 190, Marcel Wągrowski i Jakub Kraska (KU AZS PŁ), Michał Cukanow i Kamil Kaźmierczak (Olimpijczyk Aleksandrów), Bartłomiej Lassek (AZS Łódź), Jan Kałusowski i Jakub Balcerak (MKS Trójka).

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się