Pływanie. Grand Prix Polski. Najlepsza z łodzian - Aleksandra Knop

Na pływalni Wodna Nuta w Opolu, w kolejnej edycji Grand Prix Polski w pływaniu z łódzkich reprezentantów najwyżej, na 7. miejscu w punktacji w open, znalazła się Aleksandra Knop z UKS 190

. Utalentowana 15-letnia łodzianka zwyciężyła w konkurencjach 200 m dowolnym i motylkowym, była druga na 200 i 400 m zmiennym oraz 800 dowolnym a trzecia na 400 m dowolnym. Jej koleżanka klubowa Paulina Piechota wygrała wyścig na dystansie 800 m dowolnym i zajęła drugie miejsce na 400 m dowolnym. Drugie miejsce na 200 m motylkowym wywalczył Michał Cukanow (Olimpijczyk Aleksandrów), a na trzecich pozycjach rywalizację kończyli: Kamil Kaźmierczak (Olimpijczyk) - 50 m grzbietowym, Krzysztof Fiks (UKS 190) - 200 m motylkowym, Filip Mańka (UKS 190) - 400 m zmiennym, Jan Kałusowski (MKS Trójka) - 200 m zmiennym.
Aleksandra Knop wygrała klasyfikację punktową w kategorii 15 lat, Wiktoria Guść z Delfina Piotrków (SMS Łódź) w gronie 14-latek była druga, a Klaudia Skibiak (UKS 190) zajęła trzecie miejsce wśród juniorek 16-letnich.
Konrad Zieliński, pływak UKS 190, wygrał punktację juniorów 15-letnich. Jan Kałusowski był drugi w kategorii 17-18 lat, a na trzecich miejscach sklasyfikowani zostali: Sergiusz Gołacki (UKS 190) w gronie 14-latków i Kajetan Wojciechowski (MKS Trójka) wśród pływaków 15-letnich.
Miłym akcentem dla łódzkiego pływania był fakt, że najwięcej miejsc na podium w opolskim Grand Prix wywalczył zespół UKS 190, który w statystyce medalowej wyprzedził Śląsk Wrocław i Juvenię Wrocław. Na siódmym miejscu uplasowali się pływacy MKS Trójka.