Pływanie Grand Prix Polski. Justyna Poznańska najlepszą zmiennistką

W Arena Grand Prix Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim główne nagrody wywalczyli Aleksandra Polańska (UKS GOS Raszyn) i Ksawery Masiuk (G8 Bielany Warszawa).

Z łódzkich zawodniczek i zawodników w klasyfikacji open najwyżej na 6. miejscu uplasowała się Aleksandra Knop z UKS 190, na 8. pozycji sklasyfikowana została Paulina Piechota (UKS 190), a na 10. Wiktoria Guść (Delfin Piotrków). Najlepszy z naszych panów Jakub Kraska (AZS Uł Pł) zajął 11. miejsce.

W punktacji juniorów, w kategorii 14 lat najlepszym zawodnikiem okazał się Tymoteusz Jóźwiak (MKS Jedynka), a wśród dziewcząt drugie miejsce zajęła Alicja Rodziewicz (Nawa Skierniewice). Wśród 16-letnich juniorek na drugiej pozycji uplasowała się Natalia Piekarska (UKS 190). W gronie zawodniczek 17 i 18-letnich drugie miejsce przypadło Wiktorii Guść, a trzecie Justynie Poznańskiej (MKS Jedynka).

Dwa zwycięstwa w kategorii open odniosła na pływalni w Ostrowcu Justyna Poznańska na 200 i 400 m zmiennym - 2.19,80 i 4.57,06, co przyniosło jej nagrodę dla najlepszej specjalistki stylu zmiennego.

Aleksandra Knop wygrała wyścig na 200 m motylkowym - 2.14,28, a na dystansach 200, 400 i 800 m dowolnym - 2.03,10, 4.19,16, 8.55,99 przypłynęła do mety na trzecim miejscu. Paulina Piechota była pierwsza na 800 m dowolnym - 8.45,31 i druga na 400 m dowolnym - 4.18,75. Wiktoria Guść zajęła 2. miejsce na 200 m dowolnym - 2.02,52 i 200 m zmiennym - 2.20,93 oraz 3. lokatę na 400 m zmiennym 5.00,04. Dwa razy na 2. miejscu plasowała się Natalia Piekarska, w wyścigu na 400 m zmiennym - 4.58,94 i 200 m motylkowym - 2.18,48.

W wyścigach panów najwyżej plasował się Bartosz Skóra (Piątka Konstantynów, drugi na 50 i 100 m klasycznym - 28,57 i 1.03,00. Trzeci na 100 m dowolnym był Jakub Kraska uzyskując czas 50,89