Pływanie. Grand Prix Polski. Drugie miejsce Oli Knop

Zwycięzcami pierwszego w sezonie 2019/2020 pływackiego Grand Prix Polski w Oświęcimiu zostali Klaudia Naziębło z Juvenii Wrocław i Kacper Stokowski z G8 Bielany Warszawa.

Dobrze spisali się łódzcy pływacy. Drugie miejsce w klasyfikacji open wśród zawodniczek zajęła Aleksandra Knop z UKS 190, która była najlepsza w gronie juniorek 16letnich. Najwięcej punktów w kategorii 14 lat wśród dziewcząt zgromadziła natomiast łodzianka Małgorzata Karbownik z MKS Jedynka.
W punktacji mężczyzn najwyżej z łodzian, na 7 miejscu, uplasował się Marcel Wągrowski z KU AZS Pł., najlepszy zmiennista zawodów. Tuż za nim, na 8 pozycji, znalazł się reprezentant MKS Trójka Mikołaj Malec, zwycięzca kategorii 17/18 lat. W grupie zawodników 14letnich najwięcej punktów zdobył Kacper Płoszka z MKS Jedynka.
W czterech konkurencjach zwyciężyła Aleksandra Knop: na 200 m i 800 m dowolnym z czasami 1:59,81 i 8:40,04, 200 m motylkowym 2:14,47, 400 m zmiennym 4:46,32. Marcel Wągrowski wygrał 100 m i 400 m zmiennym 55,48, 4:15,89 oraz był trzeci na 100 m motylkowym 53,97. Kamil Piotrowicz (MKS Trójka) uplasował się na drugim miejscu na 50 i 100 m klasycznym 28,02 i 1:01,68, a na 200 m był trzeci 2:15,76. Trzeci na 200 m grzbietowym był Mikołaj Malec 1:56,83. Na uwagę zasługuje także czwarte miejsce 14letniej Małgorzaty Karbownik na 200 m grzbietowym z czasem 2:16,77.
Drugie zawody Grand Prix Polski w pływaniu sezonu 2019/2020 odbędą się w dniach 9/10 listopada w łódzkiej Zatoce Sportu. Jesteśmy pewni, że łodzianie wystąpią w nich w bardzo ważnych rolach.