Pływanie. Grad medali naszych młodych zawodników!

pasZaktualizowano
Medale naszych pływaków

W Oświęcimiu podczas mistrzostw Polski juniorów 15-letnich 5 złotych medali na dystansach 200, 400 i 800 m dowolnym oraz 200 i 400 m zmiennym wywalczyła Wiktoria Guść z Delfina Piotrków Trybunalski, trenująca w Łodzi z grupą MKS Jedynka.
 Trzy srebrne medale zdobyła Maja Mikołajczyk (UKS SP 149) w konkurencjach 200 m motylkowym, 200 i 400 m zmiennym. Srebro wypływał także Sergiusz Głowacki z UKS 190 na dystansie 1500 m dowolnym.Kacper Olczak  (MKS Trójka) dwukrotnie zajął trzecie miejsce i wywalczył brązowe krążki na 100 i 200 m dowolnym. Maksymilian Leśniak (UKS 190) został brązowym medalistą na dystansie 400 m dowolnym.
W Olsztynie odbyły się mistrzostwa Polski juniorów 14 letnich w pływaniu. Rywalizację zdominowali pływacy MKS Jedynka Łódź, którzy wygrali klasyfikację medalową i punktową. Dorobek 16 medali (6 złotych, 5 srebrnych i 5 brązowych) skompletowali: Kacper Płoszka 2 złote i 2 srebrne, Małgorzata Karbownik 2 złote i 1 srebrny, Krzysztof Pogoda 1 srebrny i 1 brązowy, Szymon Stanisławski i Maja Marcinkowska  po 1 brązowym, sztafeta dziewcząt :Marcinkowska, Martyna Kieruzel, Patrycja Urbańska, Karbownik srebrny i brązowy, sztafety chłopców w których pływali: Artur Arent, Michał Banasiak, Jakub Rudzki, Stanisławski, Pogoda, Płoszka 2 złote i brązowy. Trenerami w MKS Jedynka są Rafał Żebiałowicz i Bartosz Olejarczyk.
Trzy medale, dwa srebrne i brązowy, dla AZS Pł zdobył Bartosz Kobus.
 Z Kazania z mistrzostw Europy juniorów w pływaniu w Kazaniu polscy pływacy wracają bez medalu. Nie jest to dobry prognostyk dla tej dyscypliny na najbliższe lat. W najlepszych swoich startach Aleksandra Knop z UKS 190 zajęła szóste miejsce na 400 m dowolnym z rekordem życiowym 4:14,46, a Mikołaj Malec z MKS Trójka był dziewiąty na 200 m grzbietowym 2:01,13. Także sztafeta dziewcząt 4x200 m dowolnym z Knop i Klaudią Skibiak (UKS 190) uplasowała się tuż za finałem na dziewiątej pozycji.

polecane: FLESZ: Nowe zasady spadków i awansów w ekstraklasie i 1.lidze

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.