Pływanie. Grad brązowych medali

W kolejnych dniach pływackich mistrzostw Europy juniorów w Netanji bardzo dobrze spisali się pływacy naszego regionu.

Jakub Kraska z Piątki Konstantynów Łódzki zdobył brązowy medal na 100 m dowolnym i czasem 49,34 ustanowił rekord Polski juniorów 17-letnich. Brązowe medale wywalczyli także reprezentanci Olimpijczyka Aleksandrów Łódzki: Kamil Kaźmierczak na 50 m grzbietowym - 25,33 i Marcel Wągrowski na 400 m zmiennym - 4:21,63.Szóste miejsce na 100 m klasycznym z czasem 1:02,62 zajął Jan Kałusowski z MKS Trójka Łódź.Jakub Kraska i Kamil Kaźmierczak wywalczyli kolejny brązowy medal dla Polski w ostatniej konkurencji zawodów, sztafecie na dystansie 4x100 m zmiennym. Poza nimi płynęli Rafał Kusto (Orka Lubań) i Bartosz Piszczorowicz (G8 Wa-wa). Medal otrzyma także Jan Kałusowski, który płynął w eliminacjach tej konkurencji.