Pływanie. Fantastyczny występ Pauliny Piechoty. Cztery złota Oli Urbańczyk

Bardzo dobrze wypadli łódzcy pływacy na mistrzostwach Polski na krótkim basenie rozgrywanych w Lublinie.

Gwiazdą pierwszej wielkości była Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk (AZS UŁ PŁ). Ola zdobyła cztery złote medal, przy okazji wymazując swoje poprzednie rekordowe osiągnięcia: na 100 m stylem zmiennym z czasem 58,41 (dotąd, od dwóch lat było 59,04) oraz na 50 m stylem grzbietowym – 26,03 (poprzedni, także od dwóch lat – 26,12). Łodzianka zdobyła oczywiście minimum na ME. Ola wygrała jeszcze wyścig na 100 m m dow i na 50 dow – 24,01 (minimum na ME)
Świetnie wypadła Paulina Piechota (UKS 190 Łódź).

16-letnia zawodniczka wywalczyła minimum na mistrzostwa Europy, dokonała tego na 1500 m kraulem i to w wielkim stylu. Czasem 16.14,02 ustanowiła seniorski rekord Polski. Poprzedni najlepszy rezultat w kraju od pięciu lat należał do Donaty Kilijańskiej i był o 2,36 s gorszy. Paulina wygrała też y. cig 400 m zm, czasem 4:42.720
Złotą medalistką została też Milena Karpisz (Piątka Konstantynów Łódzki), która 800 m st. dow. przepłynęła w czasie 8.25,70 (pobiła rekord Otylii Jędrzejczak – 8.26,19 z 2004 roku). Milena uzyskała też minimum na mistrzostwa Europy. Piechota na tym dystansie zdobyła brązowy medal, bijąc rekord Polski juniorek 16-letnich – 8:30,63. Piechota zdobyła też srebro na 400 dow. Trzecia była Karpisz.

Srebrny medal na 50 dow. wywalczył Filip Wypych (AZS UŁ-PŁ Łódź)  – 21,33 i osiągnął minimum na mistrzostwa Europy w maju w Londynie. Jan Kałusowski (Trójka) ustanowił rekord Polski 15-latków w wyścigu 400 m zm. Trzeci na 400 m 13zm, był Marcel Wągrowski z Olimpijczyka Aleksandrów).