Pływanie. Fantastyczny start Pauliny Piechoty - złoty medal, rekord Polski i minimum na ME

Ostatni dzień mistrzostw Polski w pływaniu znów przyniósł medale łodzian, w tym te z najcenniejszego kruszcu.

Wielką sportową klasę pokazała Paulina Piechota (UKS 190), która nie miaąła sobie równych w wyścigu 1500 dow. Łodzianka wynikiem 15.52,72 ustanowiła nowy rekord Polski i wywalczyła minimum na mistrzostwa Europy. Druga była jej koleżanka klubowa - Aleksandra Knop, która uzyskała czas 16.26,97

Wczeóniej Ola Knop wywalczyła złoty medal na 200 zm , czasem 2.11,14. O ponad sekundę wyprzedziła Paulinę Nogaj (MKS Wodnik). Piąta była Zuzanna Dzwonnik (UKS 190)

Drugi w wyścigu na 50 klas był Jan Kałusowsk (MKS Trójka), który przegrał z Rafałem Kusto (Orka Lubań). Łodzianin uzyskał czas 26,90. Przegrał z rywalem o 0;02 s.