Pływanie. Dwa złote medale łodzianek na mistrzostwach Polski

P.Zaktualizowano
Cztery medale łodzian na mistrzostwach Polski w pływaniu.

Złoty medal w wyścigu na 400 m zm zdobyła Aleksandra Knop (UKS 190). Ola uzyskała czas 4.47,35 i tym samym uzyskała minimum na mistrzostwa Europy i mistrzostwa świata juniorów.
Pierwsza na 800 dow była jej koleżanka klubowa Paulina Piechota, która wygrała czasem 8.40,71. Paulina wyprzedziła następną zawodniczkę o kilka długości. Przez gros dystansu walczyła sama z... sobą. Pewnie dlatego nie zdołała wywalczyć minimum.
Trzeci w wyścigu 50 dow był Jakub Kraska (AZS). Nasz zawodnik uzyskał czas 22,61. W wyścigu 400 m zm brązowy medal zdobył Marcel Wągrowski (KUAZS PŁ). Łodzianin uzyskał czas 4.24,61. Tylko tak dalej. Czekamy na kolejne medale!
W wyścigu kobiet na 50 dow Katarzyna Wasick pobiła należący od siedmiu lat rekord Polski należący do łodzianki Oli Urbańczyk. Kasia uzyskała wynik 24,73.

polecane: FLESZ: Nowe zasady spadków i awansów w ekstraklasie i 1.lidze

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.