Pływanie. Co też podczas zawodów Grand Prix wyprawiała Ola Knop!

Pływackie Grand Prix w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej

Rekord Polski juniorek 15 i 16 letnich na dystansie 400 m zmiennym – 4:41,20, drugie miejsce w punktacji ogólnej kobiet, tytuł najlepszej zmiennistki zawodów i zawodniczki w kat. 15 lat i zwycięstwa w 4 indywidualnych konkurencjach to osiągnięcia Aleksandry Knop z UKS 190 podczas pływackiego Grand Prix w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej. Ola wygrała na dystansach 200 m motylkowym – 2:15,44, 200 m grzbietowym – 2:13,40, 200m zmiennym – 2:15,40 i 400 m zmiennym.
Piąte miejsce w klasyfikacji ogólnej zajęła Paulina Piechota (UKS 190), która zwyciężyła w wyścigu na 800 m dowolnym – 8:37,16 i była druga na 400 m dowolnym. Paulina została najlepszą kraulistką łódzkiego Grand Prix.
Klasyfikację grzbiecistów wygrał Kamil Kaźmierczak z Olimpijczyka Aleksandrów Łódzki. Kamil wygrał 50 m grzbietowym- 23,86, pokonując rekordzistę Polski na tym dystansie Krzysztofa Polewkę z AZS Katowice, a także triumfował na 100 m grzbietowym – 52,84. W łącznej klasyfikacji mężczyzn uplasował się na 5 miejscu.
Indywidualne zwycięstwa na 200 m zmiennym – 1:59,29 i 400 m zmiennym – 4:15,52 zanotował Marcel Wągrowski (KU AZS PŁ). Te dwa wyniki dały mu nagrodę dla najlepszego zmiennisty zawodów.
Miejsca w pierwszej trójce w indywidualnych konkurencjach wywalczyły jeszcze Wiktoria Guść z Delfina Piotrów Trybunalski (trenuje w Łodzi w grupie Jedynki) najlepsza wśród juniorek 14-letnich, trzecia na 200 m dowolnym i 200 m zmiennym oraz Zuzanna Dzwonnik (KU AZS Pł) trzecia na 100 m zmiennym.
W łódzkim Grand Prix triumfowali: Wojciech Wojdak (BOSiR Brzesko) i Dominika Sztandera (Juvenia Wrocław). Nie wystartowała w zawodach faworytka do zwycięstwa Alicja Tchórz, która dzień przed zawodami, trenując już na łódzkiej pływalni, rozcięła nogę.