Pływanie. Bezkonkurencyjna była Ola Knop z UKS 190 Łódź

W Otwartych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w pływaniu rozegranych na pływalni Aquarium w Rawie Mazowieckiej wystartowało 295 zawodniczek i zawodników z 17 klubów.

Klasyfikację medalową wygrała ekipa UKS 190 Łódź, ale najwięcej medali zdobył UKS G-8 Bielany Warszawa.

Najwartościowsze rezultaty uzyskali: triumfatorka 6 konkurencji Aleksandra Knop z UKS 190 na dystansie 400 m dowolnym – 4:16, 97, a w męskiej rywalizacji jej kolega klubowy Patryk Pawlaczyk w wyścigu na 1500 m dowolnym – 15:55,22.

W punktacji open kobiet (punkty z 3 najlepszych wyścigów) najlepszą okazała się Aleksandra Knop, drugie miejsce zajęła 14-letnia i bardzo utalentowana Wiktoria Guść z Delfina Piotrków Trybunalski (SMS Łódź), a trzecie Alicja Ulicka z Nawy Skierniewice. W gronie 13-latek wygrała Małgorzata Karbownik (MKS Jedynka Łódź), a wśród 12-latek Weronika Gomułka (UKS 190).

W punktacji open mężczyzn na czele trzej zawodnicy UKS 190: 1. Maciej Woźniak, 2. Konrad Zieliński, 3. Patryk Pawlaczyk. Punktację 13-latków wygrał Artur Arent (MKS Jedynka), a 12-latków Mateusz Janiszewski (UKS 149).

Drugiego dnia, zawody uatrakcyjnił pozakonkursowy start olimpijczyka Filipa Wypycha (AZS Uł Pł) na dystansie 100 m dowolnym, w którym uzyskał czas 51,21.