Pływanie. Bardzo dobry występ Wiktorii Raczyńskiej z AZS na zawodach w Poznaniu

Paweł Strzelecki
Do Poznania na Zimowe Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego wybrała się liczna ekipa MKS Trójka i Wiktoria Raczyńska z AZS Łódź.

Jedyna przedstawicielka akademickiego klubu spisała się bardzo dobrze i w kategorii open zdobyła złoty medal na 200 m i srebrny na 100 motylkowym. Przedstawiciele licznej ekipy MKS Trójka często stawali na podium. W kategorii open pierwsze miejsce na 200 m i drugie na 100 m dowolnym wywalczył Kacper Olczak. Drugie miejsce na 400 m dowolnym zajął Nikodem Jędryka.
W kategorii 13 i 14 lat pływacy łódzkiego MKS Trójka zdobyli aż 21 medali. Tak okazałą zdobycz wywalczyli: Julian Świderski i Oskar Lewenhaupt po trzy złote i jednym srebrnym krążku, Olivier Urbaniak zdobył dwa złote i jeden srebrny medal, Mikołaj Koch złoty i dwa brązowe, Małgorzata Węgrzycka złoty i brązowy, Jan Kaszubski srebrny i brązowy, Piotr Piątkiewicz dwa brązowe, Oliwier Król brązowy.
W ten weekend w Poznaniu zawody Grand Prix Polski, Startują łodzianie: Jan Kałusowski i Jakub Kraska.