Pływanie. Arena Grand Prix Puchar Polski. Kałusowski drugi, Piechota czwarta

W zawodach Arena Grand Prix Puchar Polski rozegranych na pływalni łódzkiej Zatoki Sportu najlepszym żabkarzem i zmiennistą był Jan Kałusowski.

Pływak MKS Trójka Łódź wygrał w konkurencjach 50 i 100 m klasycznym z czasami 26,81 i 58,46 oraz 200 m zmiennym - 1.58,38. Na dystansie 100 m zmiennym był trzeci. W ogólnej klasyfikacji mężczyzn zajął drugie miejsce, ustępując tylko delfiniście Jakubowi Majerskiemu z AZS Katowice.
Punktację kobiet wygrała sprinterka Juvenii Wrocław Kornelia Fiedkiewicz. Bardzo dobrze pływała Paulina Piechota z UKS 190, która zajęła czwarte miejsce po zdecydowanych zwycięstwach na 400 i 800 m dowolnym - 4.07,22 i 8.28,42. Na ósmej pozycji sklasyfikowana została Aleksandra Knop, także z UKS 190, najlepsza wśród juniorek 17/18 lat. Ola zwyciężyła w konkurencji 400 m zmiennym - 4.44,55 i była druga na 200 m motylkowym i 100 m zmiennym.
Drugie miejsca w konkurencji 200 m zmiennym wywalczyli: Zuzanna Dzwonnik, od niedawna reprezentująca UKS 190 i Marcel Wągrowski z AZS.
Z młodszych zawodników czołowe pozycje w podsumowaniach swoich kategorii wiekowych zajęli: Kacper Płoszka trzeci junior ogólnej punktacji juniorów 15-letnich, Justyna Poznańska najlepsza zmiennistka wśród juniorek 15 letnich, Kacper Mochnal (wszyscy MKS Jedynka) najlepszy delfinista kat. 15 lat, Natalia Piekarska (SKS 137 Delfin) najlepsza delfinistka w kat. 14 lat, Oskar Lewenhaupt (MKS Trójka) najlepszy zmiennista w kat. 14 lat.
W poszczególnych konkurencjach juniorskiej rywalizacji w swoich kategoriach wieku oprócz wyżej wymienionych wygrali także: Weronika Gomułka, Julita Kossowska, Bartosz Kobus (wszyscy UKS 190) i Bartosz Skóra (UKS Piątka Konstantynów).

Następne zawody Arena Grand Prix Polski zaplanowane są w weekend 21 i 22 listopada br. w Poznaniu.