Pływanie. 19 łódzkich medali w zmaganiach seniorów

Przed świętami odbyły się w Zatoce Sportu zimowe mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców w pływaniu.

Impreza zakończyła się organizacyjnym i sportowym sukcesem władz łódzkiego pływania. Uczestnicy i obserwatorzy zgodnie twierdzili, że zarząd ŁOZP na czele z panią prezes Dagmarą Zielińską, zdał ten trudny egzamin. Na starcie stanęło 891 zawodniczek i zawodników. To absolutny rekord w pływackiej historii naszego kraju. Łodzianie zdobyli 19 medali w rywalizacji seniorów i trzy wśród młodzieżowców.
UKS 190 w klasyfikacji medalowej klubów zajął 6. miejsce z dorobkiem 10 krążków. Zdobyli je: Paulina Piechota 3 złote, Aleksandra Knop 3 srebrne i 2 brązowe, Karolina Piechota 1 brązowy, sztafeta w składzie: Knop, Oliwia Rajca, K. Piechota i P. Piechota.
AZS UŁ PŁ zdobył 4 krążki i w statystyce medalowej uplasował się na 7. miejscu. Aleksandra Urbańczyk Olejarczyk zdobyła 2 złote medale, Zuzanna Dzwonnik 1 srebrny i sztafeta mieszana Bartłomiej Lassek, Filip Wypych, Dzwonnik i A. Urbańczyk Olejarczyk 1 złoty.
Medale dla nowej łódzkiej sekcji pływackiej KU AZS PŁ zdobyli: Milena Karpisz srebrny i brązowy oraz złoty i srebrny w młodzieżowcach, Jakub Kraska 2 brązowe, Ewelina Włodarczyk brązowy w kat. młodzieżowej.
Jeden medal dla łódzkiego regionu  wywalczył Kamil Kaźmierczak z Olimpijczyka Aleksandrów.
Uczestnicy mistrzostw Polski ustanawiali 80 razy nowe rekordy Polski, w tym 9 w kategorii seniorów. W indywidualnych konkurencjach seniorski rekord poprawiła Paulina Piechota (UKS 190 Łódź) na 1500 m dowolnym 16:08,78 (jest to czwarty tegoroczny wynik na świecie). Rekordzistką w liczbie poprawionych rekordów Polski była 14latka z UKS 190 Łódź Aleksandra Knop, autorka 10 nowych rekordów Polski w różnych kategoriach wiekowych.