Pływanie. 14 medali naszych zawodników. pięć złotych Oli Knop!

W Oświęcimiu odbyły się mistrzostwa Polski juniorów 15-letnich.

Bardzo dobrze spisali się w nich reprezentanci naszego regionu, którzy wrócili z dorobkiem 14 medali.
Pięć złotych medali wywalczyła Aleksandra Knop z UKS 190, która wygrała w konkurencjach 200 i 400 m zmiennym, 400 i 800 m dowolnym oraz 200 m grzbietowym. Cztery medale zdobył kolega klubowy Oli, Konrad Zieliński. Srebrne krążki zostały mu wręczone po wyścigach na 200, 400 i 1500 m dowolnym, brązowy podczas dekoracji za 400 m zmiennym. Knop została najlepszą zawodniczką mistrzostw, a Zieliński w klasyfikacji chłopców zajął drugie miejsce.
Na najwyższym stopniu podium stanął Bartosz Skóra z Piątki Konstantynów za zwycięstwo w konkurencji 100 m klasycznym. Na dystansie dwa razy dłuższym zdobył srebrny medal. Srebrny krążek wywalczył też inny pływak Piątki Dawid Romanowski na dystansie 50 m dowolnym.
Srebrny medal na 400 m zmiennym zdobył Wiktor Labich z MKS Trójka, a brązowy krążek wywalczył w Oświęcimiu Alan Coleman z MKS Jedynka w wyścigu na 100 m grzbietowym.