Pływackie mistrzostwa Polski. Pierwszy medal Filipa Wypycha

(b)
Filip Wypych
Filip Wypych archiwum
Na pływalni w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęły się zimowe mistrzostwa Polski. Pierwszy medal dla Łodzi zdobył Filip Wypych z Trójki.

Podopieczny Marcina Babuchowskiego z czasem 22.03 s zdobył srebro na 50 metrów st. dwolnym. W finale dał się wyprzedzić tylko uczestnikowi igrzysk olimpijskich w Londynie, Konradowi Czerniakowi. Szóste miejsce na 50 m st. klasycznym zajęła Ewa Ścieszko z AZS Łódź. Na tej samej pozycji rywalizację na 400 m st. dowolnym zakończył Bartłomiej Lassek z Trójki Łódź.
Srebro na 200 m st. grzbietowym wywalczył Krzysztof Jankiewicz z Nawy Skierniewice.