Pływackie medale młodych łodzian

(bart)
Oby młodzież z Łodzi poszła w ślady Aleksandry Urbańczyk
Oby młodzież z Łodzi poszła w ślady Aleksandry Urbańczyk Paweł Łacheta
Zawodnicy z łódzkich klubów wywalczyli medale podczas młodzieżowych pływackich mistrzostw Polski. W Suwałkach odbyły się mistrzostwa kraju juniorów siedemnasto oraz osiemnastoletnich.

Pływacy MKS Trójki Łódź dwukrotnie stanęli na podium. Maciej Sobczyk był trzeci na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym (2.02,04 min). Także brązowy krążek zdobyła sztafeta 4 x 200 m st. dowolnym w składzie: Łukasz Borkowski, Maksymilian Zgierski, Sobczyk i Bartłomiej Lassek. Szkoleniowcem Trojki jest Krzysztof Cheliński.
Brązowy medal wywalczyła także Joanna Kamińska ze Startu Łódź. Podopieczna trenera Zbigniewa Murasa uczyniła to na 200 m st. grzbietowym (2.15,94 min). Oprócz wyżej wymienionych finałowe pozycje wywalczyli też: Katarzyna Kotynia, Katarzyna Stasinowska (Start) i Dominika Umińska (Trójka).
Z kolei w Dębicy rywalizowano w MP szesnastolatków. Brązowy medal padł łupem Eweliny Włodarczyk (Start) na 50 m st. grzbietowym (30,00 s). Jej trenerem jest Tomasz Melka. Do finałów zakwalifikowali się także inny pływacy Startu - Agata Paciorkiewicz i Szymon Wolanek. Oby młodzież z Łodzi poszła w ślady Aleksandry Urbańczyk