Express Ilustrowany

  Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Łódź Bałuty

  Przedszkole ma status przedszkola niepublicznego spełniając jednocześnie warunki stawiane przedszkolom publicznym. Nadzór nad działalnością przedszkola pełni Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział Dzielnicowy Łódź-Bałuty (Organizacja Pożytku Publicznego). W rzeczywistości przedszkolak ma rację - jest to jego przedszkole, jego koleżanek i jego kolegów. Zaletą wychowania przedszkolnego jest to, że praca opiekuńczo - wychowawczo - dydaktyczna prowadzona jest w oparciu o zabawę. W przedszkolu realizowany jest autorski program rozwoju dobrych manier, odpowiednio dostosowany do grup wiekowych, wdrażający dzieci m.in. do właściwego zachowania się przy stole, w różnych sytuacjach codziennych, wobec rówieśników i osób starszych. Wykorzystujemy twórcze metody pracy z dzieckiem z zakresu wychowania muzycznego, plastycznego i fizycznego oraz metody relaksacyjne i jogę dziecięcą. Oczywiście nawet będąc dorosłymi niekiedy razem z dziećmi tańczymy i śpiewamy.
  A podskakujemy tylko innym dorosłym, którzy chcą przeszkadzać dzieciom w zabawie. Dzieci są stopniowo wprowadzane w świat nauki czytania i pisania przy wykorzystaniu metody naturalnej nauki języka, a także autorskich pomocy dydaktycznych dostosowanych do wieku i możliwości dzieci. Na terenie placówki dzieci objęte są opieką psychologa, pedagoga i logopedy.
  W razie potrzeby opiekunowie prowadzą konsultacje ze specjalistami i realizują ich zalecenia. W każdym miesiącu organizowane są specjalne dni, w których oprócz codziennych zajęć na dzieci czekają dodatkowe atrakcje: wyjście do kina lub teatru, wycieczka, bal, wizyta św. Mikołaja, piknik itp.. Rzeczywiście przedszkolak ma rację - nie mamy innego wyjścia. W przedszkolu staramy się dbać o rodzinną atmosferę i kultywować tradycje związane ze świętami, Dniem Babci i Dziadka, Dniem Mamy i Taty, Dniem Dziecka. Z tych okazji urządzamy uroczystości, na które zapraszane są całe rodziny. Obchodzimy także bardzo uroczyście urodziny naszych wychowanków. Nasza kadra to zespół rzetelnych, solidnych i wyłącznie wysoko wykwalifikowanych i kreatywnych pracowników z wieloletnim stażem pracy.
  Powierzając nam w opiekę Państwa dzieci mają Państwo pewność, że są one w dobrych rękach.
  Przedszkole Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Łódź-Bałuty jest całoroczną placówką zapewniającą opiekę dzieciom w wieku od 2,5 do 6 lat. Czynne jest przez pięć dni w tygodniu (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 7:00 do 18:00.

  Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Łódź Bałuty

  6 Miejsce

  Głosowanie zakończone!

  829 głosów

  Ostatnie plebiscyty

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo