Express Ilustrowany

  Szkoła Podstawowa Specjalna nr 128 w ZSS nr 4

  Jaką szkołą jesteśmy? Kto się u nas uczy? Jakie działania podejmujemy? Przybliżą Państwu nasi uczniowie z klas starszych. O to kilka słów od nich.

  "Nasza szkoła nazywa się specjalna, ale ona wcale nie jest specjalna, lecz wyjątkowa. Uczą się w niej dzieci o różnych potrzebach edukacyjnych. Są wśród nas między innymi autyści i aspergerowcy. Uczymy się różnych potrzebnych do życia rzeczy. Mamy fajnych nauczycieli, którzy mają duże poczucie humoru. Organizują nam ciekawe imprezy i zajęcia. Są to m.in.: zabawy karnawałowe, wycieczki w różne ciekawe miejsca, zajęcia kulinarne, taneczne czy plastyczne. Naszą szkołę odwiedzają różni ciekawi i znani ludzie. Tylko w tym roku gościliśmy u nas muzyków z Ekwadoru i Peru, którzy przybliżyli nam rytmy muzyki latynoskiej, solistę operowego, który wspólnie z nami kolędował, niepełnosprawnego sportowca, który opowiedział nam o swoim życiu i licznych sukcesach sportowych.
  Wśród odwiedzających nas są również goście z innych epok. Od wielu lat organizowany jest u nas Pikniki Rycerski, na który przyjeżdżają prawdziwi rycerze z Łodzi i Uniejowa.
  Nasza szkoła ciągle się rozwija, zmienia i dostosowuje się do naszych potrzeb. Oprócz różnego rodzaju remontów do szkoły kupowane są różnego rodzaju pomoce dydaktyczne, które są nam potrzebne. Od tego roku w naszej szkole realizowany jest projekt „Odkryjmy bogactwo w nas drzemiące w Szkole Podstawowej i Publicznym Gimnazjum nr 58 w Łodzi. Dzięki współfinansowaniu go ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 otrzymamy pomoce za ponad 700 tys zł.
  Dzięki temu wszystkiemu poznajemy świat i zdobywamy wiedzę nie tylko z książek, podręczników i internetu, ale przez doświadczanie, przeżywanie oraz uczestnictwo w atrakcyjnych wydarzeniach.
  Prosimy oddajecie głos na naszą szkołę"

  Szkoła Podstawowa Specjalna nr 128 wchodzi w skład Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Łodzi, który mieście się na ulicy Niciarnianej 2a i popularnie zwany jest „Czwóreczką”.

  Jeżeli chcielibyście Państwo dowiedzieć się o nas więcej i poznać bliżej zapraszamy na naszego szkolnego facebook`a - https://www.facebook.com/zss4lodz i na naszą stronę internetową - www.zss4.edu.pl.

  Szkoła Podstawowa Specjalna nr 128 w ZSS nr 4

  3 Miejsce

  Głosowanie zakończone!

  3895 głosów

  Ostatnie plebiscyty

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo