Play-off czeka na siatkarki Budowlanych

(bart)
Atakuje Joanna Mirek
Atakuje Joanna Mirek Paweł Łacheta
To był wymarzony debiut Macieja Kosmola w meczu ekstraklasy w roli szkoleniowca Budowlanych. Łodzianki pewnie pokonały w hali przy ul. Skorupki znacznie wyżej notowany BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:0, dzięki czemu zapewniły sobie walkę w czołowej ósemce po fazie zasadniczej.

Oczywiście zawsze w sporcie najistotniejsze jest zwycięstwo i to za nie podopiecznym Kosmola, jak i jemu samemu, trzeba bić brawo. Jednak nie sposób nie wspomnieć o stylu, w jakim nasza drużyna uporała się z faworytkami. A ten chwilami był naprawdę imponujący.
Mamy pełną świadomość, iż w tym sezonie Budowlani rozegrali sporo spotkań, w których głównie irytowały kibiców. Ale nie zmienia to faktu, że tak gładkie 3:0 z Aluprofem robi wrażenie.
Pierwszy punkt zdobyły bielszczanki (autowa zagrywka Matei Ikić), ale łodzianki szybko,,weszły'' w mecz. Wyszły na prowadzenie 3:1 (atak Dominiki Golec), a po I przerwie technicznej było 8:7. Na parkiecie trwała wymiania ciosów (11:11, 16:14, 18:18), ale więcej zimnej krwi zachowały gospodynie. Po akcjach Joanny Mirek i Ikić wygrały seta 25:20. Druga partia zaczęła się od skutecznych zagrań łodzianek (5:2 po ataku Helene Rousseaux), później było 8:6, ale bielszczanki wyrwały się na pewien czas z letargu (9:10 i 11:13 po ataku Gabrieli Wojtowicz). To jednak nie trwało długo. Bardzo dobrą zmianę dała Katarzyna Bryda, a po ataku Golec Budowlani prowadzili już 19:14. Mało tego, w pewnym momencie zrobiło się 23:14 (znów Golec) i był to już dziesiąty z kolei punkt dziewczyn Kosmola! Set znów dla Budowlanych (25:18). Najwięcej emocji było w trzeciej partii. Przy I przerwie technicznej było 8:7 dla Budowlanych, ale goście przejęli inicjatywę (11:14 i 13:17 po ładnym zagraniu Joanny Frąckowiak). Kiedy bielszczanki prowadziły 18:15, wydawało się, że zobaczymy czwartą odsłonę spotkania. Nic z tych rzeczy. Po akcjach Golec i Brydy łodzianki wyszły na prowadzenie 21:20, a od stanu 22:22 cieszyły się już tylko one (Rousseaux, aut Klaudii Kaczorowskiej i,,antenka'' rywalek). ?
Budowlani - Aluprof 3:0 (25:20, 25:18, 25:22)
Budowlani: Golec 15 punktów, Rousseaux 12, Mirek 7, Mróz 5, Ikić 5, Grbac 2, Ciesielska (libero) oraz Bryda 6, Wójcik 1.
Aluprof: Frąckowiak 11, Ciaszkiewicz 10, Kaczorowska 7, Wojtowicz 6, Pelc 6, Lichtman 1, Miyashiro (libero) oraz Wołosz 2, Vindevoghel 2, Banecka.