MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Płatne drogi w Polsce. Możliwe problemy z płatnościami smartfonem

Paweł Piątek
Jak informuje Krajowa Administracja Skarbowa nadzorująca elektroniczny pobór opłat na płatnych odcinkach państwowych autostrad, 31 stycznia 2023 r. zakończy się wsparcie techniczne dla aplikacji e-TOLL PL oraz e-TOLL PL BILET zainstalowanych na urządzeniach z systemem operacyjnym Android poniżej wersji 8.0. oraz iOS poniżej wersji 14. Dla użytkowników starszych wersji systemu oznaczać to będzie brak możliwości zapłacenia za przejazd smartfonem.
Jak informuje Krajowa Administracja Skarbowa nadzorująca elektroniczny pobór opłat na płatnych odcinkach państwowych autostrad, 31 stycznia 2023 r. zakończy się wsparcie techniczne dla aplikacji e-TOLL PL oraz e-TOLL PL BILET zainstalowanych na urządzeniach z systemem operacyjnym Android poniżej wersji 8.0. oraz iOS poniżej wersji 14. Dla użytkowników starszych wersji systemu oznaczać to będzie brak możliwości zapłacenia za przejazd smartfonem. Lucyna Nenow
Jak informuje Krajowa Administracja Skarbowa nadzorująca elektroniczny pobór opłat na płatnych odcinkach państwowych autostrad, 31 stycznia 2023 r. zakończy się wsparcie techniczne dla aplikacji e-TOLL PL oraz e-TOLL PL BILET zainstalowanych na urządzeniach z systemem operacyjnym Android poniżej wersji 8.0. oraz iOS poniżej wersji 14. Dla użytkowników starszych wersji systemu oznaczać to będzie brak możliwości zapłacenia za przejazd smartfonem.

Spis treści

e-TOLL PL oraz e-TOLL PL BILET. Co ta zmiana oznacza dla użytkowników aplikacji?

Podniesienie wersji systemu operacyjnego dla aplikacji e-TOLL PL oraz e-TOLL PL BILET oznacza, że od 1 lutego 2023 r. korzystanie z tych aplikacji, zainstalowanych na urządzeniach z systemem operacyjnym Android poniżej wersji 8.0 oraz iOS poniżej wersji 14, nie będzie możliwe.

Regularne aktualizacje minimalnej wersji systemu operacyjnego, dla których są dostępne aplikacje, stanowią na rynku normę ze względów bezpieczeństwa i wydajności działania. Systemy Android w wersji niższej niż 8.0 oraz iOS poniżej wersji 14 uniemożliwiają wprowadzanie usprawnień, które są kluczowe dla komfortu użytkowników, płynności działania aplikacji oraz podnoszenia poziomu bezpieczeństwa danych.

e-TOLL PL oraz e-TOLL PL BILET. Co jeśli nie możemy zaktualizować systemu?

Użytkownik powinien pobrać i zainstalować aktualizację oprogramowania (systemu operacyjnego), a jeżeli nie jest to możliwe skorzystać z innego urządzenia.

e-TOLL PL oraz e-TOLL PL BILET. Jak działa aplikacja?

Aplikację e-TOLL PL BILET  można pobrać bezpłatnie w sklepach  Google Play oraz w AppStore. Jest obecnie jeszcze obsługiwana przez system Android wersji nie niższej niż 6.0 oraz IOS w wersji nie niższej niż 14.

W praktyce zatem zmiana dotyczyć będzie tych osób, które mają urządzenia z systemem operacyjnym Android.
Aplikacja mobilna pod nazwą „e-TOLL PL BILET” jest darmowym narzędziem stanowiącym jedną z metod  zakupu e-biletu autostradowego. Przeznaczona jest  do zainstalowania na urządzeniu mobilnym użytkownika, a korzystanie z niej odbywa się na warunkach określonych w Regulaminie i polityce prywatności aplikacji. Z aplikacji mogą korzystać kierowcy motocykli, pojazdów samochodowych i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony, poruszający się po płatnych odcinkach autostrad A2 (Konin-Stryków) i A4 (Wrocław- Sośnica) zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

e-TOLL PL oraz e-TOLL PL BILET. Co umożliwia aplikacja?

Aplikacja umożliwia:

  • zakup e-biletu autostradowego, a tym samym opłatę za przejazd odcinkami państwowych autostrad płatnych A2 (Konin-Stryków) i A4 (Wrocław-Sośnica) od 1 grudnia 2021 r.;
  • wygenerowanie potwierdzenia zakupu e-biletu autostradowego w formie pliku PDF;
  • wgląd w historię wszystkich zakupionych e-biletów autostradowych;
  • zwrot niewykorzystanego e-biletu autostradowego

e-TOLL PL oraz e-TOLL PL BILET. Kara za brak płatności

Brak biletu uprawniającego do przejazdu płatnym odcinkiem autostrady oznacza mandat w wysokości 500 złotych.
Przy czym co ważne, kary grożą również w przypadku rozładowanego smartfona, na którym zainstalowana jest aplikacja e-TOLL lub za „zgubienie” sygnału GPS. Jeśli sygnału nie będzie przez więcej niż 15 minut, trzeba zjechać na najbliższym zjeździe. Należną opłatę trzeba będzie wówczas wnieść w ciągu trzech dni. Inaczej system naliczy karę.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kraków: testy miniautobusu elektrycznego PEV6 marki King Long

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Płatne drogi w Polsce. Możliwe problemy z płatnościami smartfonem - Motofakty

Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany