Jacek Czaplewski
Wisła Płock - Cracovia 1:0
Wisła Płock - Cracovia 1:0 PAP/Piotr Nowak
PKO Ekstraklasa. Wisła Płock przynajmniej na chwilę wskoczyła na trzecie miejsce. W ostatnim meczu tego roku pokonała drużynę sąsiadującą w tabeli, Cracovię. Jedyną, ale za to urokliwą bramkę zdobył po przerwie Rafał Wolski, który w ten sposób uratował senne widowisko.

PKO Ekstraklasa. Wisła Płock - Cracovia 1:0
To najlepsza odpowiedź Wisły na blamaż w Częstochowie, zakończony porażką 1:7 z Rakowem.

Ten mecz toczył się jak walka bokserska w klinczu. Niby Wisła próbowała się wyrwać z objęcia Cracovii, ale z tego nic nie wynikało. Dopiero w 66 minucie po rozegraniu Dominika Furmana i wystawieniu piłki przez Davo gola strzelił Rafał Wolski. Pomocnik uderzył z okolicy szesnastki, pod poprzeczkę, bliżej prawego słupka. Trafił już szósty raz w sezonie.

W ostatnich minutach Cracovia biegała za Wisłą w osłabieniu z powodu czerwonej kartki Takuto Oshimy. Przedwcześnie z kontuzjami boisko opuścili natomiast Michal Siplak i zmiennik gospodarzy, Marko Kolar.

Oceny piłkarzy po meczu Wisła Płock - Cracovia (w skali 1-6):