Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

PKO BP uruchomi program „500+” przez internet

(AIP)
Polska Press
Pierwszym bankiem i na razie jedynym, który będzie udostępniał możliwość składania wniosków online o wypłatę świadczeń w programie „Rodzina 500 plus”, będzie PKO Bank Polski. System zacznie działać 1 kwietnia 2016 r.

- PKO BP pracuje nad udostępnieniem wszystkim klientom możliwości składania wniosków o świadczenia w programie „Rodzina 500 plus” w bankowości internetowej. Taką możliwość będą mieli klienci PKO BP i ci korzystają z oferty Inteligo - mówi w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press Łukasz Świerżewski, rzecznik PKO BP. - Możliwość wypełnienia i złożenia wniosku w bankowości internetowej dotyczy wniosku o świadczenie w ramach programu „Rodzina 500 plus”. Korzystając z bankowości elektronicznej, będzie można wejść na odpowiedni formularz, następnie klient zostanie przeprowadzony przez wszystkie niezbędne do wypełnienia pola. Ponadto wymagane załączniki dokumentów będzie można zamieścić w formie PDF lub skanów - dodaje Świerżewski.

Procedura ma przypominać tę, która dzisiaj obowiązuje przy składaniu online wniosku o kredyt czy inną usługę bankową. - Wniosek będzie trafiał do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS). Resort przekaże go do odpowiedniej gminy. Następnie gmina, dzięki numerowi PESEL, automatycznie będzie miała wszystkie niezbędne informacje, np. dane o wysokości uzyskiwanych dochodów czy liczbie posiadanych dzieci. Całą „biurokrację” bierze na siebie bank. Chcemy, żeby system był maksymalnie uproszczony - tłumaczy Bartosz Marczuk, podsekretarz stanu w MRPiPS.

Osoba, która złoży wniosek w programie „500+” za pośrednictwem bankowości elektronicznej, będzie mogła wskazać konto, na które będzie chciała otrzymywać środki z tego programu. Jak zapewniają przedstawiciele PKO BP, będzie to mogło być konto zarówno w ich banku, jak i innym wskazanym przez potencjalnego beneficjenta.

Projekt udostępnienia możliwości składania wniosków w programie „Rodzina 500+” jest pierwszym krokiem w kierunku ułatwienia klientom bankowym korzystania z możliwości e-administracji. - Ten krok z czasem ma prowadzić do tego, żeby uwierzytelnienie bankowe mogło być także wykorzystywane w elektronicznej administracji, co zapewni jak najłatwiejszy dostęp Polaków do dobrodziejstw elektronicznej gospodarki cyfrowej oraz elektronicznej administracji - podsumowuje Łukasz Świerżewski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany