ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Pjongczang 2018. Polscy skoczkowie odebrali "brąz" podczas...

Przemysław Franczak, Tomasz Biliński, Pjongczang

2018-02-20 12:42

2018-02-21 09:06

Dodaj komentarz

Pjongczang 2018. Polscy skoczkowie odebrali "brąz" podczas ceremonii medalowej. "Z medalem na szyi radość jest jeszcze większa" [GALERIA]

Przemysław Franczak, Tomasz Biliński, Pjongczang

2018-02-20 12:42

- Piękny moment. Mam nadzieję, że to nie jest mój ostatni raz na olimpijskim podium – mówił po ceremonii dekoracji Maciej Kot. We wtorek wieczorem lokalnego czasu skoczkowie odebrali brązowe medale za konkurs drużynowy.
1/16

(© Paweł Relikowski / Polska Press)

Opis: Polscy skoczkowie odebrali medale w Pjongczang
Przejdź do galerii
Zobacz galerię

Zaraz po zawodach świętowanie w wiosce olimpijskiej było krótkie, ale treściwe. Wspólna gra na gitarach, śpiewy, trochę żartów i piwo. Jedno na głowę, na tyle pozwolił trener Stefan Horngacher. Było już późno, więc szybko trzeba było kłaść się do łóżek. Medal medalem, ale sezon jeszcze się nie kończy. - I chcieliśmy w miarę dobrze wyglądać na ceremonii – żartował Kamil Stoch. - Na takie grubsze świętowanie przyjdzie czas po ostatnim konkursie Pucharu Świata – dodawał.

On to już weteran olimpijskich ceremonii medalowych. Dla reszty to był debiut. Tremy nie było, było wzruszenie. - Choć byłoby większe gdyby odegrano Mazurek Dąbrowskiego – przyznawał Kot. - Jednak ta olimpijska oprawa jest szczególna, różni się od innych imprez. Wielka duma, że jesteśmy w tym miejscu. Teraz ta radość była jeszcze większa, medal stał się faktem, wisi na szyi. Już nie ma tego rozpatrywania, co by było gdyby. Zostawiamy to za sobą, cieszymy się z tego, co osiągnęliśmy.

Na podium wchodzili przejęci, tylko Stoch śmiał się od ucha do ucha. - W środku nas jest uśmiech. Dla nas to było wielkie przeżycie. Kamil ma doświadczenie w tych sprawach. Jesteśmy ogromnie szczęśliwi – mówił Stefan Hula.

Emocje przy otrzymaniu medalu były inne niż po konkursie? - Przede wszystkim była radość i duma. Długo na to czekaliśmy i długo oraz bardzo ciężko pracowaliśmy. Każdy z nas to przyzna – powiedział Dawid Kubacki. Hula: - W pełni się z tym zgadzam. Emocje na scenie były wielkie. Gdy wchodziłem na podest, towarzyszyło mi wzruszenie i poczucie spełnienia.

Ten sukces to nich też olimpijska wmerytura. - I dobrze, cieszymy się z tego, w końcu pracujemy na nią całe życie. To jest dla nas dodatkowa nagroda – podkreślał Hula. Kubacki: - Dobrze, że mamy takie zabezpieczenie, ale jeszcze nas na emeryturę nie wysyłajcie - śmiał się. - Dokładnie! - znów potwierdził kolega.

Ten medal zresztą rodzi nowe plany i marzenia. - To paliwo do ciężkiej pracy. Łatwiej znosi się wyrzeczenia, gdy jest za nie nagroda. A ona nie przychodzi to tak łatwo, każdy następny sukces jest wielką motywacją. A ten być może największą - stwierdził Kot.

Środa będzie dla naszych skoczków pierwszym dniem, gdy nie będą mieć na igrzyskach żadnych obowiązków. - Będziemy mogli wyjść poza wioskę i coś zobaczyć. Mamy plan, żeby pojechać na hokej, tylko są trudności z załatwieniem biletów, być może pójdziemy na Big Air – opowiadał Kot.

Z Pjongczangu zabiorą ze sobą dobre wspomnienia, choć początek igrzysk i pech w konkursie na normalnej skoczni dały im w kość. - Ogólnie ten czas fajnie zleciał. Teraz mamy trochę wolnego, możemy odetchnąć. Choć tęsknię już za domem – przyznał Hula. Kubacki: - Dużo czasu tu spędziliśmy, ale warto było czekać do samego końca, by wracać do Polski z medalem na szyi. Chwila wolnego pozwoli nam zaczerpnąć olimpijskiej atmosfery, bo do tej pory nie mieliśmy na to okazji.

- Igrzyska naprawdę wspaniale się dla nas kończą. Dziękujemy trenerom, wszystkim osobom współpracującym i naszym bliskim. To był dobry czas – mówił z kolei Stoch, który z Korei wywozi też swoje trzecie olimpijskie złoto.

Polacy wracają do kraju w czwartek. W planach mają treningi w Wiśle lub Zakopanem. Kolejne zawody Pucharu Świata zaplanowane są na pierwszy weekend marca w fińskim Lahti. Potem zaczyna się kolejny bardzo wyczerpujący etap – norweski turniej Raw Air.

Wszystko o IO Pjongczang 2018 - polub nas i bądź na bieżąco!


Wszystkie polskie medale w historii zimowych IO [GALERIA]Sportowy24 na Igrzyskach Olimpijskich 2018 w Pjongczangu

Więcej wideo na Youtube Sportowy24 - zasubskrybuj i nie przegap!

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się