PIT-y złożyło 3 proc. łodzian. Co piąty wykazuje nadpłatę

(IZJ)
Najwięcej łodzian rozlicza się z podatków na Widzewie.
Najwięcej łodzian rozlicza się z podatków na Widzewie.
Dokładnie 13 tys. 430 łodzian rozliczyło się do tej pory z fiskusem za ubiegły rok. To zaledwie nieco ponad 3 procent z około 400 tys. osób, które powinny takiego obowiązku dopełnić. Najwięcej, bo 4 tys. 103 PIT-y złożono dotąd w urzędzie skarbowym na Widzewie. Tamtemu urzędowi podlega jednak najwięcej łódzkich podatników - około 90 tys.

Na rozliczenie się z fiskusem jest w tym roku nieco więcej czasu, bo do północy 2 maja

Niemal w 40 procentach złożonych PIT-ów łodzianie zdecydowali się przekazać jeden procent podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego w Polsce. W prawie 20 proc. złożonych zeznań wykazano z kolei nadpłatę podatku. Najwyższa to 42 tys. 526 zł, wykazana w Drugim Urzędzie Skarbowym na Górnej.

Tym, którzy, nie rozliczą się z fiskusem w terminie (do północy 2 maja), grozi kara w wysokości od 200 zł do 4 tys. zł.

Przepis na pyszne faworki
Przepis na kruche chrusty
UCHO PREZESA 5. ODCINEK KTO ODWIEDZIŁ PREZESA W 5. ODCINKU?

[Zobacz FILM Zawyżone ceny za holowanie samochodów pod lupą Rzecznika Praw Obywatelskich. Samorządu przyjęły ustawowe kwoty maksymalne za jedyne obowiązujące (lektor) (autor x.news/TVN Turbo)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "Zobacz FILM Zawyżone ceny za holowanie samochodów pod lupą Rzecznika Praw Obywatelskich. Samorządu przyjęły ustawowe kwoty maksymalne za jedyne obowiązujące (lektor) (autor x.news/TVN Turbo)